D ile başlayan 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "d" olan, 7 harfli toplam 1530 adet kelime bulunmaktadır. d harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu d harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde d harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

DAŞIMAK

Taşımak.

DİLLİCE

Küçük parmak.

DÜZELTİ

Düzeltme işi, tashih. Basılmakta olan bir eserin provaları üzerinde özel düzeltme işaretleriyle yanlışları gösterme, tashih.

DADIKÖY

Amasya şehrinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

DOLUCAH

Jale, çiy, şebnem.

DÜZENNİ

Düzenli.

DELECEM

Korkunç, sevimsiz, anormal.

DURUBAY

Özü temiz zengin kişi.

DUTAMAK

Tencere tutacağı. Sap, kulp. Vesile, neden. Fırsat. Delil. Anapara. Rehin. Tutunacak, dayanacak kimse, yer. Kolay yanan odun parçaları. Temel, dayanak.

DİKİLME

Dikilmek işi.

DOHİMAK

Dokumak.

DAVIŞAN

Tavşan.

DUMDURU

Çok temiz. Çok beyaz.

DURVANI

Topraktan yapılmış yayık.

DAVRADA

Çift kanatlı kapı.

DAARCIK

Dağarcık.

DİNKESE

Çaresiz, ümitsiz, zor bir durumda olan.

DÖNMELİ

Bir tür halı motifi.

DÜTTÜRÜ

Dar ve kısa giysi. Açık saçık, tuhaf ve hafif giyimli (kadın).

DADAMIK

Birini oyalamak, kandırmak için söylenen tatlı söz, gösterilen iyilik, verilen yiyecek. Bir yiyeceğin tadına bakmak için yenilen parçası, tadımlık. Kuş, balık avlamak için av yerine konulan yem. Dağ hayvanlarını tuzağa düşürmek için konulan zehirli ya da zehirsiz yem. Dadanma, alışma.