Sonu DIĞDIĞI ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "dığdığı" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu dığdığı ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında dığdığı olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde dığdığı olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

DIĞDIĞI

Konuşurken "r" leri "ğ" gibi söyleyen (kimse).

  -   -   -  

Anlamında DIĞDIĞI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde DIĞDIĞI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

DIĞDIK

Akrabalığın uzak olduğunu anlatan dığdığının dığdığı deyiminde geçen bir söz.

DIĞDIĞ

Yağ tavası. Uzak akraba. Dedikodu: Şu kadın çok dığdığ yapar. Kavga edenleri kızıştırmak için söylenen söz. Kavgacı, olur olmaz şeylere sinirlenen kimse: Adam sende o dığdığın birisidir. Zayıf, kara kuru.

DIĞDI

Saç örgülerinin ucundaki örülmemiş saçların ince ince örülerek bağlanması. Çok: Bizim ekin dığdı gibi çıkmış. Uzak akraba: Elif onun dığdığının dığdısı. Tarla kuşu. Örgü: Bu çorabın dığdısı oldukça güzel. İplikten örülen ve çorabın üst tarafına dikilen, çorabı bağlamaya yarayan bağ. Düğüm.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük