DIĞDIĞI ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "dığdığı" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. dığdığı ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu dığdığı ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde dığdığı olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

DIĞDIĞI

Konuşurken "r" leri "ğ" gibi söyleyen (kimse).

  -   -   -  

Anlamında DIĞDIĞI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde DIĞDIĞI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

DIĞDIK

Akrabalığın uzak olduğunu anlatan dığdığının dığdığı deyiminde geçen bir söz.

DIĞDI

Saç örgülerinin ucundaki örülmemiş saçların ince ince örülerek bağlanması. Çok: Bizim ekin dığdı gibi çıkmış. Uzak akraba: Elif onun dığdığının dığdısı. Tarla kuşu. Örgü: Bu çorabın dığdısı oldukça güzel. İplikten örülen ve çorabın üst tarafına dikilen, çorabı bağlamaya yarayan bağ. Düğüm.

DIĞDIĞ

Yağ tavası. Uzak akraba. Dedikodu: Şu kadın çok dığdığ yapar. Kavga edenleri kızıştırmak için söylenen söz. Kavgacı, olur olmaz şeylere sinirlenen kimse: Adam sende o dığdığın birisidir. Zayıf, kara kuru.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük