CE ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ce" olan, toplam 601 adet kelime bulunmaktadır. ce ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ce ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ce olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

CESARETLENDİRİLME, CEZALANDIRABİLMEK

16 harfli kelimeler

CESARETLENDİRMEK, CEVAPLANDIRILMAK, CELALİYEKAMİLOBA, CENNETKUŞUGİLLER, CEZALANDIRABİLME

15 harfli kelimeler

CEMAATİMÜSLİMİN, CESARETLENDİRME, CEVAPLANDIRILMA, CEZALANDIRILMAK, CELALLENEBİLMEK, CELALLENİVERMEK, CENTRACANTHİDAE, CERATOPOGONİDAE

14 harfli kelimeler

CEHENNEMLEŞMEK, CEMAZİYELEVVEL, CEVAPLANDIRMAK, CEZALANDIRILMA, CELALLENEBİLME, CELALLENİVERME, CERİTYENİYAPAN

13 harfli kelimeler

CEHENNEMLEŞME, CEMAZİYELAHİR, CENDERELEŞMEK, CERAHATLENMEK, CESARETLENMEK, CESARETSİZLİK, CEVAPLANDIRMA, CEZALANDIRMAK, CERATOPHYLLUM, CERATOPHYLLUS

12 harfli kelimeler

CEMAATLEŞMEK, CEMAATSİZLİK, CENDERELEŞME, CENNETLEŞMEK, CENTİLMENLİK, CERAHATLENME, CESARETLENME, CESARETLİLİK, CEZALANDIRMA, CELİLBEYOĞLU, CENNETPINARI, CEPCEKLENMEK, CEPHANECİLİK, CEPHASTALIĞI, CERİANTHARİA, CERİTMÜMİNLİ, CERİTYAYLASI, CERMANKALEMİ, CESARETSİZCE, CEVAHİRCİLİK

11 harfli kelimeler

CEBELLEŞMEK, CEDELLEŞMEK, CEFFELKALEM, CEHENNEMLİK, CELALLENMEK, CEMAATLEŞME, CENİNİSAKIT, CENNETLEŞME, CENNETMEKAN, CENTİLMENCE, CEPHELENMEK, CEPHELEŞMEK, CEVAPSIZLIK, CEVİZGİLLER, CEZBELENMEK, CEHRİGİLLER, CELALLANMAK, CENGAVERLİK, CENGİLDEMEK, CENGİRDEMEK, CENİLLENMEK, CENİLLEŞMEK, CENİLLETMEK, CENNETPINAR, CERCEHENNEM, CERGELENMEK, CESURCEYMİŞ

10 harfli kelimeler

CEBELLEŞME, CEBRİNEFİS, CEDELLEŞME, CELALLENME, CENKLEŞMEK, CEPHELENME, CEPHELEŞME, CERAHATSİZ, CESARETSİZ, CEVAPLAMAK, CEVAPLANMA, CEVVALİYET, CEZALANMAK, CEZASIZLIK, CEZBELENME, CEBABENDEK, CELALETTİN, CELALLİLİK, CENGAVERCE, CENİLLEMEK, CENKLENMEK, CENNETABAT, CENNETİALE, CENNETKUŞU, CEPHANELİK, CEREBCÜLÜK, CERELENMEK, CERİTHİDİA, CERİTOBASI, CERTLETMEK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

CEBELLEZİ, CEBRETMEK, CEHDETMEK, CELLATLIK, CEMAATSİZ, CEMBİYELİ, CEMİYETLİ, CENABIHAK, CENKÇİLİK, CENKLEŞME, CENNETLİK, CENTİLMEN, CEPHANECİ, CERAHATLİ, CERBEZELİ, CEREYANLI, CERRAHLIK, CESAMETLİ, CESARETLİ, CEVAHİRCİ, CEVAPLAMA, CEVHERSİZ, CEVRETMEK, CEZALANMA, CEZAYİRLİ, CEZBETMEK, CELBETMEK, CEBELEMEK, CEBERHANE, CEBİRTLEK, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

CEBİRSEL, CEBRETME, CEHDETME, CEHENNEM, CELEPLİK, CELPNAME, CEMAATLİ, CEMETMEK, CEPÇİLİK, CEPLEMEK, CERMENCE, CESURANE, CESURLUK, CETBECET, CEVAPSIZ, CEVHERLİ, CEVİZLİK, CEVRETME, CEZBESİZ, CEZBETME, CEBEHANE, CEBELLİK, CEBELLÜS, CEBRAYİL, CEFERLİH, CEFERLİK, CEGİRGEN, CEĞİRĞEN, CEHENDEM, CEHİLLİK, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

CEBERUT, CEBRAİL, CEBRİYE, CEFAKAR, CEFAKEŞ, CEHALET, CELADET, CEMADAT, CEMBİYE, CEMETME, CEMİYET, CENABET, CENDERE, CENUPLU, CEPHANE, CEPHELİ, CEPLEME, CERAHAT, CERBEZE, CEREYAN, CERRAHİ, CESAMET, CESARET, CESURCA, CEVABEN, CEVAHİR, CEVAPLI, CEVELAN, CEVİZLİ, CEZAEVİ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

CEBBAR, CEBECİ, CEBELİ, CEBİRE, CEBREN, CEFALI, CELLAT, CEMAAT, CEMEVİ, CEMİLE, CENAZE, CENGEL, CENKÇİ, CENNET, CENUBİ, CEPKEN, CEREME, CERİDE, CERİHA, CERMEN, CERRAH, CERRAR, CETVEL, CEVABİ, CEVHER, CEVVAL, CEYHAN, CEYLAN, CEZALI, CEZİRE, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

CEBEL, CEBİN, CEBİR, CEDEL, CEDİT, CEDRE, CEHİL, CEHRE, CEHRİ, CEKET, CELAL, CELBE, CELEP, CELİL, CELSE, CEMAL, CEMAN, CEMİL, CEMRE, CENAH, CENAP, CENİN, CENUP, CEPÇİ, CEPHE, CEREN, CESET, CESİM, CESUR, CEVAP, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

CEBE, CEDİ, CEFA, CEHT, CELİ, CELP, CEMİ, CENK, CERH, CEZA, CEZP, CEAM, CEBA, CECE, CECİ, CEDA, CEFT, CEĞA, CEKE, CEKİ, CEKÜ, CELB, CELE, CELK, CENG, CEPE, CERA, CERE, CERİ, CERK, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

CEM, CEP, CER, CET, CEA, CEC, CEÇ, CEE, CEF, CEĞ, CEH, CEJ, CEL, CEŞ, CEV

2 harfli kelimeler

CE

Bazı kelimelerin anlamları

CE

Türk alfabesinin üçüncü harfinin adı, okunuşu. Kucak çocuklarını, bebekleri eğlendirmek için çıkarılan ses. Seryum elementinin simgesi. Sarı: Şehirden ce yemeni aldım.

CESARETLENDİRMEK

Yüreklendirmek, yiğitlendirmek, cesaret vermek.

CESARETLENDİRİLME

Cesaretlendirilmek işi, yüreklendirilme.

CENTRACANTHİDAE

İzmaritgiller.

CEMAATİMÜSLİMİN

Müslüman topluluğu.

CERATOPOGONİDAE

Diptera takımı ve Nematocera alt takımı içinde yer alan, dişileri insan ve hayvanlardan kan emerek beslenen kimi virüs, protozoon ve helmintlere vektörlük eden, oldukça küçük sinekleri içeren aile. Veteriner hekimlik açısından bu ailede bulunan Culicoides cinsindeki türler önemlidir.

CEZALANDIRABİLME

Cezalandırabilmek işi.

CEZALANDIRILMAK

Cezaya çarptırılmak, ceza verilmek, tecziye edilmek.

CELALİYEKAMİLOBA

İstanbul şehrinde, Silivri belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

CEZALANDIRABİLMEK

Cezalandırma imkânı veya olasılığı bulunmak.

CENNETKUŞUGİLLER

(Paradiseidae),türleri çok iyi bilinir.

CEVAPLANDIRILMAK

Bir şeyin cevabı, karşılığı verilmek, yanıtlandırılmak.

CESARETLENDİRME

Cesaretlendirmek işi, yüreklendirme, yiğitlendirme.

CELALLENİVERMEK

Çabucak celallenmek.

CELALLENEBİLMEK

Celallenme imkânı veya olasılığı bulunmak.

CEVAPLANDIRILMA

Cevaplandırılmak işi, yanıtlandırılma.

  -   -   -  

Anlamında CE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde CE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ACEMİLİK

Acemi olma durumu, toyluk. Acemice davranış, toyluk.

ABRAMAK

Fırtınalı havalarda gemiyi ustalıkla yönetmek. Başarmak, bir işi becermek.

ABİYE

Gece kıyafeti.

ACEMLEŞTİRMEK

Acemleşme işini yaptırmak.

ACEMLEŞTİRME

Acemleştirmek işi.

ACABA

Şüphe, kuşku. (a'caba:) Merak, kararsızlık veya kuşku anlatan bir söz, acep.

ACENTELİK

Acentenin yaptığı iş. Acente kuruluşu.

ABANDONE

Boks sporunda dövüşemeyecek duruma gelen boksörün karşılaşmayı yarıda bırakması. Herhangi bir olay karşısında çaresiz duruma düşme.

ACEMİCE

Toyca, beceriksizce, acemicesine.

ACEMLEŞME

Acemleşmek durumu.

ACELECİLİK

Aceleci olma durumu, ivecenlik.

ABACI

Aba yapan ya da satan kimse. Asalak. Bedavacı. Abadan giyecek yapan veya satan kimse.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ACEMİLEŞMEK

Beceriksizlik göstermek.

ACEMİ

Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen. Saraya yeni alınmış cariye. İşinde, mesleğinde yeni olan, toy. Bir yere, bir şeye yabancı olan.

ACEMİLEŞME

Acemileşmek durumu.

ACELECİ

Tez iş gören, çabuk davranan, canı tez, farfara, fırtına gibi, içi tez, ivecen, iveğen, kıvrak, sabırsız, tez canlı, telaşlı, acul.

ABDESTLİK

Abdest alınacak yer. Abdest alınırken giyilen ve kolsuz hırkaya benzeyen bir giyecek türü.

ABONE

Süreli yayınları, parasını önceden ödeyerek alma işi. Bir şeyi sürekli olarak kullanmak için hizmeti verenle sözleşme yapan kimse, sürdürümcü. Bir yere gitmeyi alışkanlık hâline getiren (kimse).

ABA

Abla. Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük. Bu kumaştan yapılan. Kepenek. Yünün dövülmesiyle yapılmış olan kalın ve kaba kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan ve dervişlerce giyilen hırka. Anne.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük