CA ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ca" olan, toplam 857 adet kelime bulunmaktadır. ca ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ca ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ca olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

CANAVARLAŞABİLMEK, CANSIZLAŞTIRILMAK, CAZİPLEŞTİREBİLME

16 harfli kelimeler

CANAVARLAŞABİLME, CANAVARLAŞTIRMAK, CANSIZLAŞABİLMEK, CANSIZLAŞTIRILMA, CAZİPLEŞTİRİLMEK

15 harfli kelimeler

CAHİLLEŞEBİLMEK, CANAVARLAŞTIRMA, CANLANDIRICILIK, CANSIZLAŞABİLME, CANSIZLAŞTIRMAK, CAZİBELEŞTİRMEK, CAZİPLEŞEBİLMEK, CAZİPLEŞTİRİLME

14 harfli kelimeler

CAENORHABDİTİS, CAHİLLEŞEBİLME, CALBALANDIRMAK, CANKURTARANLIK, CANLANDIRILMAK, CANSIZLAŞTIRMA, CARREHASTALIĞI, CARYOPHYLLAEUS, CAZİBELEŞTİRME, CAZİPLEŞEBİLME, CAZİPLEŞTİRMEK

13 harfli kelimeler

CADALOZLAŞMAK, CADISÜPÜRGESİ, CAİRNTERİYERİ, CAMKANATLILAR, CAMPYLOBACTER, CAMSILAŞTIRMA, CANAVARCASINA, CANAVARLAŞMAK, CANLANDIRILMA, CAZİPLEŞTİRME

12 harfli kelimeler

CABERKONAKLI, CADALOZLAŞMA, CAMGÖZGİLLER, CAMUZKIŞLASI, CANAVARLAŞMA, CANIGÖNÜLDEN, CANIYÜREKTEN, CANLANDIRICI, CANLANDIRMAK, CANSIZCASINA, CANSIZLAŞMAK, CAPCUKLANMAK, CARATHEODORY, CARNOYSIVISI, CARPILDATMAK, CAYDIRICILIK, CAZİBELEŞMEK, CAZİBESİZLİK

11 harfli kelimeler

CABERBURHAN, CABERFAKILI, CABILDATMAK, CAĞILDAŞMAK, CAĞIŞTATMAK, CAĞIZLANMAK, CAHİLCESİNE, CAHİLLEŞMEK, CALBALANMAK, CAMBAROİDES, CAMBULDAMAK, CAMERASCOPE, CAMİLİMANDA, CAMİLİYAYLA, CAMLATILMAK, CANCİĞERLİK, CANGILDAMAK, CANGULTARAN, CANĞURTARAN, CANKURTARAN, CANLANDIRIM, CANLANDIRMA, CANSIZLAŞMA, CANSİPARANE, CANTALAŞMAK, CARAŞTIRMAK, CARIKLANMAK, CARIKLATMAK, CARILDAŞMAK, CARTILLAMAK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

CABATOBASI, CABBALAMAK, CABILDAMAK, CABINDIRIK, CADALOZLUK, CADILAŞMAK, CAĞILDAMAK, CAĞIŞTAMAK, CAHANYANDI, CAHİLCELER, CAHİLLEŞME, CAKALANMAK, CAKÇIBIRAK, CAKKIRAMAK, CALAVLAMAK, CALDURAGİN, CAMALLANUS, CAMBAZDERE, CAMBAZHANE, CAMEKANSIZ, CAMIZAĞILI, CAMİLİYURT, CAMLATILMA, CAMŞURTMAK, CAMURLAMAK, CAMUSKIRAN, CAMUZAĞILI, CANAVARLIK, CANGALAMAK, CANHELVASI, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

CABALAMAK, CABCAVLAK, CADIBİTİK, CADILAŞMA, CAFERİLİK, CAHCAHANA, CAHİLİYET, CAKACILIK, CAKALANMA, CALANOİDA, CAMADANLI, CAMBAZLAR, CAMBAZLIK, CAMEKANLI, CAMGAMACI, CAMGÖBEĞİ, CAMGÜZELİ, CAMLANMAK, CAMLAŞMAK, CAMLATMAK, CAMSITMAK, CANARAVAR, CANAVARCA, CANAYAKLI, CANCAVLUK, CANDANLIK, CANDAŞLIK, CANDERVİŞ, CANFERLİK, CANGIRMAK, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

CABERLER, CACIKLAR, CAFCAFLI, CAFERBEY, CAFERİYE, CAFERLER, CAĞATAYI, CAĞILDAK, CAĞILLIK, CAĞLAMAK, CAĞNAMAK, CAĞŞAMAH, CAĞŞAMAK, CAĞTORBA, CAHALLIH, CAHİLANE, CAHİLİYE, CAHİLLİK, CAHLAMAK, CAHŞAMAH, CAKCABAN, CAKCAĞAN, CAKILDAK, CAKKABAK, CAKKADEK, CAKKAMAK, CAKKAVAZ, CALANMAH, CALANMAK, CALGAVUÇ, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

CABADAN, CABALAK, CABIRTI, CABİNET, CABLAMA, CABURGA, CACIRAN, CACIRIN, CADALOS, CADALOZ, CADAMAN, CADILIK, CADILOZ, CAFERAN, CAFERLİ, CAFLAMA, CAĞANAK, CAĞILDI, CAĞILTI, CAĞIŞDI, CAĞLAMA, CAĞYİRİ, CAHAVEL, CAHİLCE, CAİLLİK, CAKASIZ, CAKCAHI, CAKCAKI, CAKGALA, CAKKALA, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

CABANA, CABBAR, CABCIK, CABCIL, CABCUK, CABCUP, CABLAK, CABUGA, CABULA, CABURA, CACALA, CADARA, CAFCAF, CAFERİ, CAFLAK, CAGART, CAGGIL, CAĞANA, CAĞART, CAĞCIN, CAĞÇİK, CAĞLAK, CAĞLIH, CAĞLIK, CAĞNAK, CAĞŞAK, CAĞŞIR, CAHANA, CAHİDE, CAKACI, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

CABAN, CABAP, CABAR, CABER, CABIK, CABIN, CABİR, CABLA, CABUL, CABUR, CACIH, CACIK, CACIM, CACUH, CACUR, CADAH, CADAK, CADAL, CADDE, CADIR, CAFER, CAFIT, CAGAK, CAGİT, CAĞAZ, CAĞCA, CAĞIL, CAĞLA, CAĞNA, CAHAL, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

CAAL, CAAM, CABA, CABI, CABU, CACA, CADA, CADE, CADI, CADİ, CAGA, CAĞA, CAĞE, CAĞU, CAİL, CAİZ, CAKA, CALA, CALE, CAME, CAMI, CAMİ, CAMP, CANA, CANE, CANİ, CANP, CANT, CAPI, CAPO, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

CAA, CAB, CAC, CAD, CAG, CAĞ, CAH, CAK, CAL, CAM, CAN, CAP, CAR, CAŞ, CAT, CAZ

2 harfli kelimeler

CA

Bazı kelimelerin anlamları

CA

Suyun aktığı delik: Bizim banyonun ca yolu tıkanmış. Büyük bez veya deri torba, tuluk. Parmaklık, korkuluk. Lavabo, banyo. Çorap şişi. Kağnının yan taraflarına, yükün düşmemesi için konulan ağaçlar. Ekin taşımaya yarayan kızakların altına konulan çatal ağaçlar. Korkutma ve sürpriz ünlemi. Öküz, manda, keçi ve benzerleri hayvanları kovalama ve yürütme ünlemi. Un, tahıl ve benzerleri konulan büyük çuval (Çayağzı). Kolun döner kemiği. Cağ, üzerinde pekmez yapılacak armutların ezildiği tekne. Kalsiyum elementinin simgesi. Kalsiyum. Canlı ağırlık.

CAZİPLEŞEBİLMEK

Cazipleşme imkânı veya olasılığı bulunmak.

CANSIZLAŞTIRMAK

Cansız duruma getirmek. Bir dişin canlı dokusunu yok etmek.

CAZİBELEŞTİRMEK

Çekici, alımlı duruma getirmek.

CANSIZLAŞABİLMEK

Cansızlaşma olasılığı bulunmak.

CAZİPLEŞTİREBİLME

Cazipleştirebilmek işi.

CAZİPLEŞTİRİLMEK

Cazip duruma getirilmek.

CAHİLLEŞEBİLMEK

Cahilleşme olasılığı bulunmak.

CANSIZLAŞABİLME

Cansızlaşabilmek işi.

CANAVARLAŞTIRMAK

Canavar durumuna getirmek.

CANAVARLAŞTIRMA

Canavarlaştırmak durumu.

CANAVARLAŞABİLME

Canavarlaşabilmek işi.

CANAVARLAŞABİLMEK

Canavarlaşma imkânı veya olasılığı bulunmak.

CANSIZLAŞTIRILMA

Cansızlaştırılmak işi.

CANSIZLAŞTIRILMAK

Cansız duruma getirilmek.

CANLANDIRICILIK

Canlandırıcı olma durumu, animatörlük.

  -   -   -  

Anlamında CA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde CA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABAZACA

Abhazca.

ABDESTLİK

Abdest alınacak yer. Abdest alınırken giyilen ve kolsuz hırkaya benzeyen bir giyecek türü.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ABADİ

Açık saman renginde, ipekten yapılan, yarı mat, kalınca bir yazı kâğıdı türü.

ACARLIK

Acar olma durumu.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ACARA

Acar.

ACAYİPLEŞTİRMEK

Yadırganacak bir duruma getirmek.

ACARLAŞMAK

Acar duruma gelmek.

ACAYİPLEŞMEK

Başkalaşmak, yadırganacak bir duruma gelmek.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ABBAS

"Yola çıkacak veya ölümü yaklaşan kimse" anlamlarındaki Abbas yolcu deyiminde geçen bir söz.

ACAYİPLEŞME

Acayipleşmek durumu.

ACARLAŞMA

Acarlaşmak durumu.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ABUS

Somurtkan (kimse). Çatık, asık (yüz). Garip, acayip.

ACAYİPLEŞTİRME

Acayipleştirmek işi.

ACABA

Şüphe, kuşku. (a'caba:) Merak, kararsızlık veya kuşku anlatan bir söz, acep.