CA ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ca" olan, toplam 857 adet kelime bulunmaktadır. ca ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ca ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ca olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

CANAVARLAŞABİLMEK, CANSIZLAŞTIRILMAK, CAZİPLEŞTİREBİLME

16 harfli kelimeler

CANAVARLAŞABİLME, CANAVARLAŞTIRMAK, CANSIZLAŞABİLMEK, CANSIZLAŞTIRILMA, CAZİPLEŞTİRİLMEK

15 harfli kelimeler

CANLANDIRICILIK, CANSIZLAŞTIRMAK, CAZİBELEŞTİRMEK, CAHİLLEŞEBİLMEK, CANAVARLAŞTIRMA, CANSIZLAŞABİLME, CAZİPLEŞEBİLMEK, CAZİPLEŞTİRİLME

14 harfli kelimeler

CANKURTARANLIK, CANLANDIRILMAK, CANSIZLAŞTIRMA, CAZİBELEŞTİRME, CAZİPLEŞTİRMEK, CAENORHABDİTİS, CAHİLLEŞEBİLME, CALBALANDIRMAK, CARREHASTALIĞI, CARYOPHYLLAEUS, CAZİPLEŞEBİLME

13 harfli kelimeler

CADALOZLAŞMAK, CANAVARLAŞMAK, CANLANDIRILMA, CAZİPLEŞTİRME, CADISÜPÜRGESİ, CAİRNTERİYERİ, CAMKANATLILAR, CAMPYLOBACTER, CAMSILAŞTIRMA, CANAVARCASINA

12 harfli kelimeler

CADALOZLAŞMA, CANAVARLAŞMA, CANIGÖNÜLDEN, CANIYÜREKTEN, CANLANDIRICI, CANLANDIRMAK, CANSIZLAŞMAK, CAYDIRICILIK, CAZİBELEŞMEK, CABERKONAKLI, CAMGÖZGİLLER, CAMUZKIŞLASI, CANSIZCASINA, CAPCUKLANMAK, CARATHEODORY, CARNOYSIVISI, CARPILDATMAK, CAZİBESİZLİK

11 harfli kelimeler

CANCİĞERLİK, CANKURTARAN, CANLANDIRIM, CANLANDIRMA, CANSIZLAŞMA, CANSİPARANE, CAYDIRILMAK, CAYIRDATMAK, CAZIRDATMAK, CAZİBELEŞME, CAZİPLEŞMEK, CABERBURHAN, CABERFAKILI, CABILDATMAK, CAĞILDAŞMAK, CAĞIŞTATMAK, CAĞIZLANMAK, CAHİLCESİNE, CAHİLLEŞMEK, CALBALANMAK, CAMBAROİDES, CAMBULDAMAK, CAMERASCOPE, CAMİLİMANDA, CAMİLİYAYLA, CAMLATILMAK, CANGILDAMAK, CANGULTARAN, CANĞURTARAN, CANTALAŞMAK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

CADALOZLUK, CADILAŞMAK, CAKALANMAK, CAMBAZHANE, CANAVARLIK, CANLICILIK, CAYDIRILMA, CAYIRDAMAK, CAYIRDATMA, CAZIRDAMAK, CAZIRDATMA, CAZİPLEŞME, CABATOBASI, CABBALAMAK, CABILDAMAK, CABINDIRIK, CAĞILDAMAK, CAĞIŞTAMAK, CAHANYANDI, CAHİLCELER, CAHİLLEŞME, CAKÇIBIRAK, CAKKIRAMAK, CALAVLAMAK, CALDURAGİN, CAMALLANUS, CAMBAZDERE, CAMEKANSIZ, CAMIZAĞILI, CAMİLİYURT, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

CADILAŞMA, CAFERİLİK, CAHİLİYET, CAKACILIK, CAKALANMA, CAMADANLI, CAMBAZLIK, CAMGÖBEĞİ, CAMGÜZELİ, CAMLANMAK, CAMLAŞMAK, CAMLATMAK, CANAVARCA, CANDANLIK, CANKULAĞI, CANLANMAK, CANSIZLIK, CARİYELİK, CASCAVLAK, CAVALACOZ, CAVLAKLIK, CAYDIRICI, CAYDIRMAK, CAYIRDAMA, CAZBANTÇI, CAZGIRLIK, CAZIRDAMA, CAZİBEDAR, CAZİBESİZ, CABALAMAK, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

CAFCAFLI, CAHİLANE, CAHİLLİK, CAMCILIK, CAMLAMAK, CAMLANMA, CAMLAŞMA, CAMLATMA, CANANLIK, CANCAĞIZ, CANHIRAŞ, CANİYANE, CANLANMA, CANLILIK, CAPCANLI, CARLAMAK, CARTADAK, CARTADAN, CASUSLUK, CAVLAMAK, CAYDIRIŞ, CAYDIRMA, CAZCILIK, CAZİBELİ, CAZİPLİK, CANCİĞER, CABERLER, CACIKLAR, CAFERBEY, CAFERİYE, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

CABADAN, CADALOZ, CADILIK, CAHİLCE, CAKASIZ, CAMADAN, CAMLAMA, CANAVAR, CANFEZA, CANİLİK, CARLAMA, CAVLAMA, CAYIRTI, CAZBANT, CAZIRTI, CABALAK, CABIRTI, CABİNET, CABLAMA, CABURGA, CACIRAN, CACIRIN, CADALOS, CADAMAN, CADILOZ, CAFERAN, CAFERLİ, CAFLAMA, CAĞANAK, CAĞILDI, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

CAFCAF, CAFERİ, CAĞLIK, CAKACI, CAKALI, CAMBAZ, CAMLIK, CAMSIZ, CANDAN, CANEVİ, CANFES, CANGIL, CANİCE, CANSIZ, CARİYE, CARSIZ, CAVLAK, CAYGIN, CAYMAK, CAZGIR, CAZİBE, CAZSIZ, CAMEVİ, CABANA, CABBAR, CABCIK, CABCIL, CABCUK, CABCUP, CABLAK, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

CACIK, CADDE, CAHİL, CAİZE, CALİP, CAMCI, CAMIZ, CAMİA, CAMİT, CAMLI, CAMSI, CANAN, CANİP, CANLI, CARLI, CARTA, CASUS, CAYIŞ, CAYMA, CAZCI, CAZİP, CAZLI, CABAN, CABAP, CABAR, CABER, CABIK, CABIN, CABİR, CABLA, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

CADI, CAİZ, CAKA, CAMİ, CANA, CANİ, CARİ, CART, CAAL, CAAM, CABA, CABI, CABU, CACA, CADA, CADE, CADİ, CAGA, CAĞA, CAĞE, CAĞU, CAİL, CALA, CALE, CAME, CAMI, CAMP, CANE, CANP, CANT, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

CAĞ, CAM, CAN, CAR, CAZ, CAA, CAB, CAC, CAD, CAG, CAH, CAK, CAL, CAP, CAŞ, CAT

2 harfli kelimeler

CA

Bazı kelimelerin anlamları

CA

Suyun aktığı delik: Bizim banyonun ca yolu tıkanmış. Büyük bez veya deri torba, tuluk. Parmaklık, korkuluk. Lavabo, banyo. Çorap şişi. Kağnının yan taraflarına, yükün düşmemesi için konulan ağaçlar. Ekin taşımaya yarayan kızakların altına konulan çatal ağaçlar. Korkutma ve sürpriz ünlemi. Öküz, manda, keçi ve benzerleri hayvanları kovalama ve yürütme ünlemi. Un, tahıl ve benzerleri konulan büyük çuval (Çayağzı). Kolun döner kemiği. Cağ, üzerinde pekmez yapılacak armutların ezildiği tekne. Kalsiyum elementinin simgesi. Kalsiyum. Canlı ağırlık.

CAZİPLEŞEBİLMEK

Cazipleşme imkânı veya olasılığı bulunmak.

CANSIZLAŞTIRILMAK

Cansız duruma getirilmek.

CANSIZLAŞABİLME

Cansızlaşabilmek işi.

CANAVARLAŞTIRMAK

Canavar durumuna getirmek.

CAHİLLEŞEBİLMEK

Cahilleşme olasılığı bulunmak.

CANLANDIRICILIK

Canlandırıcı olma durumu, animatörlük.

CANAVARLAŞTIRMA

Canavarlaştırmak durumu.

CANSIZLAŞTIRILMA

Cansızlaştırılmak işi.

CANAVARLAŞABİLMEK

Canavarlaşma imkânı veya olasılığı bulunmak.

CANAVARLAŞABİLME

Canavarlaşabilmek işi.

CAZİBELEŞTİRMEK

Çekici, alımlı duruma getirmek.

CANSIZLAŞTIRMAK

Cansız duruma getirmek. Bir dişin canlı dokusunu yok etmek.

CAZİPLEŞTİREBİLME

Cazipleştirebilmek işi.

CANSIZLAŞABİLMEK

Cansızlaşma olasılığı bulunmak.

CAZİPLEŞTİRİLMEK

Cazip duruma getirilmek.

  -   -   -  

Anlamında CA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde CA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ACAYİPLEŞTİRME

Acayipleştirmek işi.

ABADİ

Açık saman renginde, ipekten yapılan, yarı mat, kalınca bir yazı kâğıdı türü.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ACAYİPLEŞME

Acayipleşmek durumu.

ABAZACA

Abhazca.

ABUS

Somurtkan (kimse). Çatık, asık (yüz). Garip, acayip.

ABBAS

"Yola çıkacak veya ölümü yaklaşan kimse" anlamlarındaki Abbas yolcu deyiminde geçen bir söz.

ACARA

Acar.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ACARLAŞMAK

Acar duruma gelmek.

ACARLIK

Acar olma durumu.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ACARLAŞMA

Acarlaşmak durumu.

ACAYİPLEŞMEK

Başkalaşmak, yadırganacak bir duruma gelmek.

ACAYİPLEŞTİRMEK

Yadırganacak bir duruma getirmek.

ACABA

Şüphe, kuşku. (a'caba:) Merak, kararsızlık veya kuşku anlatan bir söz, acep.

ABDESTLİK

Abdest alınacak yer. Abdest alınırken giyilen ve kolsuz hırkaya benzeyen bir giyecek türü.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük