C ile başlayan 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "c" olan, 4 harfli toplam 208 adet kelime bulunmaktadır. c harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu c harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde c harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

CAMP

Döngüsel adenozin monofosfat.

CEKÜ

Kadınların başlarına bağladıkları başörtüsü.

CADİ

Mısır unundan saçta pişirilen mayasız çörek. Kurnaz ihtiyar kadın.

CIVA

Atom numarası 80, atom ağırlığı 200,5, yoğunluğu 13,59 olan, donma noktası -38,8 °C olduğundan, normal sıcaklıkta sıvı olarak bulunan, gümüş renginde bir element (simgesi Hg).

CİİŞ

Yenge.

CİRS

Badana.

CEBA

Güveç, toprak tencere. Af, vaz geçme: Bu seferlik sana ceba. Kazanç.

CODU

Su kabı.

CILG

Sözünün eri olmayan. Bozuk, çürük, kokmuş.

CİLA

Bir şeyi parlatmak için kullanılan kimyasal bileşik. Sert içkiden sonra içilen hafif içki. Parlaklık. Bir şeydeki aldatıcı, göz boyayıcı durum. Gereksiz süs, gösteriş.

CILP

Çok ıslak.

CÖNK

Saz şairlerinin, kendilerinin veya başkalarının şiirlerini derledikleri, uzunlamasına açılan, deri kaplı defter, sığırdili. Büyük yelkenli gemi.

CİNS

Tür, çeşit. Soy, kök, asıl. Pek çok ortak özellikleri bulunan türler topluluğu. Diğerlerine göre üstün nitelikleri olan. Garip, tuhaf.

CİBA

Tüyü kırkılmış keçi ve koyun. Domuz yavrusu. Bebeklikten çıkmış çocuk. Çevik, oynak. Göbek. Zıbın. Civciv. Hiç bir şeyi olmayan. Küçük bahçe, avlu. Tandır karıştırmaya yarayan ucu demirli değnek.

CÖMA

Cuma (gün), karşılığı cüma.

CİMİ

Omuz.

CEKİ

Kadınların başlarına bağladıkları başörtüsü.

CUUL

Mısır öbek.

CİRİ

Kötü adam. Sınır.

CILH

Cıvık. Bozuk, çürük, kokmuş.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük