BEYAĞAÇ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "beyağaç" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. beyağaç ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu beyağaç ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde beyağaç olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BEYAĞAÇ

Denizli iline bağlı ilçelerden biri.

  -   -   -  

Anlamında BEYAĞAÇ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BEYAĞAÇ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

UZUNOLUK

Denizli ilinde, Beyağaç belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

PINARÖNÜ

Denizli şehrinde, Beyağaç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzincan şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Karaman şehrinde, Ermenek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Şırnak şehri, Silopi ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Zonguldak kenti, Devrek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KAPIZ

Derin vadi, geçit, boğaz. Toprak altında bulunan taş tabakası. Rüzgâr tutmayan, kapalı yer. Dik yamaç. Kabız, peklik. Uçurum. Daha çok kireçtaşı, kumtaşı gibi suyu kolaylıkla geçiren katmanlar içinde görülen, derine aşınmanın çok güçlü ve hızlı olduğu, yamaçları hemen hemen duvar gibi dik, dar koyak. Denizli ilinde, Beyağaç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KIZILCAAĞAÇ

Burdur şehrinde, Kızılkaya bucağına bağlı bir bölge. Denizli kenti, Beyağaç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir şehri, Bayındır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

GERİÇAM

Denizli kenti, Beyağaç ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

YENİÇEŞME

Denizli şehri, Beyağaç ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük