BE ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "be" olan, toplam 1955 adet kelime bulunmaktadır. be ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu be ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde be olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

BELİRGİNLEŞTİRMEK, BELİTLENEBİLİRLİK, BELGELENDİREBİLME, BELİRSİZLEŞEBİLME, BELİRSİZLEŞTİRMEK, BEREKETLENEBİLMEK

16 harfli kelimeler

BELİRGİNLEŞTİRME, BELİRLENMEZCİLİK, BEYNELMİLELCİLİK, BECERİKSİZLEŞMEK, BELGEGEÇERLETMEK, BELGELENDİRİLMEK, BELİRSİZLEŞTİRME, BENZODİAZEPİNLER, BEREKETLENDİRMEK, BEREKETLENEBİLME, BEREKETSİZLEŞMEK, BEYHUDELEŞTİRMEK

15 harfli kelimeler

BEDBİNLEŞTİRMEK, BELİRLENİMCİLİK, BERRAKLAŞTIRMAK, BECERİKSİZLEŞME, BEEFMAKERSIĞIRI, BEĞENDİREBİLMEK, BEKLETİLEBİLMEK, BELENCUMAFAKILI, BELGEGEÇERLEMEK, BELGEGEÇERLETME, BELGELENDİRİLİŞ, BELGELENDİRİLME, BELGELENEBİLMEK, BELGELEYEBİLMEK, BELGELEYİVERMEK, BELİRTİLEBİLMEK, BELLETİLEBİLMEK, BENZİMİDAZOLLER, BENZODİOKSANLAR, BEREKETLENDİRME, BEREKETSİZLEŞME, BERKSHİREDOMUZU, BESTELENEBİLMEK, BESTELEYEBİLMEK, BESTELEYİVERMEK, BETİMLENEBİLMEK, BETİMLEYEBİLMEK, BETİMLEYİVERMEK, BEYAZLATABİLMEK, BEYHUDELEŞTİRME, Devamını Oku »»

14 harfli kelimeler

BELGELENDİRMEK, BELİRGİNLEŞMEK, BENMERKEZCİLİK, BEDBİNLEŞTİRME, BEĞENDİREBİLME, BEĞENECEKLEYİN, BEĞENMEZLENMEK, BEKLETİLEBİLME, BELGEGEÇERLEME, BELGELENEBİLME, BELGELEYEBİLME, BELGELEYİVERME, BELİRSİZLEŞMEK, BELİRTİLEBİLME, BELİRTİLMEZLİK, BELLETİLEBİLME, BENZEYİŞSİZLİK, BENZOTİADİAZİT, BERELENEBİLMEK, BERELEYEBİLMEK, BESTELENEBİLME, BESTELEYEBİLME, BESTELEYİVERME, BEŞERİYETÇİLİK, BETİMLEMECİLİK, BETİMLENEBİLME, BETİMLEYEBİLME, BETİMLEYİVERME, BETONLAŞTIRMAK, BEYAZLAŞTIRMAK, Devamını Oku »»

13 harfli kelimeler

BECERİKSİZLİK, BEGONYAGİLLER, BEKTAŞİKAVUĞU, BELEDİYECİLİK, BELGESELCİLİK, BELİRGİNLEŞME, BELİRLENMEZCİ, BELİRTİSİZLİK, BEREKETLENMEK, BEREKETSİZLİK, BEYAZLATILMAK, BEYNELMİLELCİ, BELGEVŞEKLİĞİ, BERAATİZİMMET, BEDİLKADİRBEY, BEDİLTAHİRBEY, BEĞENDİRİLMEK, BEKLETEBİLMEK, BEKLETİVERMEK, BEKLEYEBİLMEK, BEKLEYEDURMAK, BEKLEYEKOYMAK, BEKLEYİVERMEK, BELGELENDİRİŞ, BELGELENDİRME, BELGELİKÇİLİK, BELİRSİZLEŞME, BELİRTEBİLMEK, BELKARACAÖREN, BELLENEBİLMEK, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

BECERİKLİLİK, BEDAVALAŞMAK, BEDBİNLEŞMEK, BEĞENİLİRLİK, BEĞENİRLİLİK, BEKLENMEZLİK, BELİRLENİMCİ, BELLETİCİLİK, BENCİLLEŞMEK, BENİÇİNCİLİK, BENZERSİZLİK, BENZEŞMEZLİK, BEREKETLENME, BEREKETLİLİK, BERRAKLAŞMAK, BESLEYİCİLİK, BEŞİBİRARADA, BEŞİBİRYERDE, BEVLİYECİLİK, BEYAZIMTIRAK, BEYEFENDİLİK, BEZGİNLEŞMEK, BELSOĞUKLUĞU, BEAGLEKÖPEĞİ, BECEREBİLMEK, BECERİKSİZCE, BECERİVERMEK, BEDİRİSLEMEK, BEĞENDİRİLME, BEĞENDİRTMEK, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

BEBEKLEŞMEK, BECELLEŞMEK, BEDAVACILIK, BEDAVALAŞMA, BEDBİNLEŞME, BEDELSİZLİK, BEDİİLEŞMEK, BEDİRLENMEK, BEĞENDİRMEK, BEĞENMEZLİK, BEKLENİLMEK, BEKLENMEDİK, BEKLETİLMEK, BELEDİYELİK, BELGELENMEK, BELGİSİZLİK, BELİRGİNLİK, BELİRLENMEK, BELİRLEŞMEK, BELİRSİZLİK, BELİRTİLMEK, BENBENCİLİK, BENCİLLEŞME, BENEKLENMEK, BENEKLEŞMEK, BENGİLEŞMEK, BENİMSENMEK, BENİMSETMEK, BENLİKÇİLİK, BENMERKEZCİ, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

BECELLEŞME, BECERİKSİZ, BEDAVASINA, BEDBAHTLIK, BEĞENİLMEK, BEĞENİRLİK, BEKTAŞİLİK, BELEDİYECİ, BELEŞÇİLİK, BELGECİLİK, BELGEGEÇER, BELGELEMEK, BELGİLEMEK, BELİKLEMEK, BELİNLEMEK, BELİRLEMEK, BELİRLENİM, BELİRLENME, BELİRLİLİK, BELİRTİLEN, BELİRTİSİZ, BELİTLEMEK, BELLADONNA, BENCİLEYİN, BENİLDEMEK, BENİMSEMEK, BERABERLİK, BERDELACUZ, BERELENMEK, BERİBENZER, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

BECERİKLİ, BEDAHETEN, BEDAVADAN, BEDBİNLİK, BEDEVİLİK, BEDHAHLIK, BEĞENİLİR, BEĞENİLME, BEĞENİSİZ, BEHERGLAS, BEHİMİLİK, BEKARHANE, BEKLEMELİ, BEKLENMEK, BEKLENMEZ, BEKLEŞMEK, BEKLETMEK, BELAGATLİ, BELÇİKALI, BELERTMEK, BELGELEME, BELGİLEME, BELGİNLİK, BELİKLEME, BELİNLEME, BELİRLEME, BELİRTİLİ, BELİRTKEN, BELİRTMEK, BELİTLEME, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

BEBEKLİK, BEBERUHİ, BECERMEK, BEDAVACI, BEDAVAYA, BEDELSİZ, BEDENSEL, BEDESTEN, BEDİİYAT, BEGONVİL, BEĞENİLİ, BEĞENMEK, BEHRESİZ, BEKÇİLİK, BEKİNMEK, BEKİTMEK, BEKLEMEK, BEKLENME, BEKLENTİ, BEKLEŞME, BEKLETME, BEKLEYİŞ, BEKRİLİK, BELEDİYE, BELENMEK, BELERMEK, BELERTME, BELEŞTEN, BELETMEK, BELGELİK, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

BEBECİK, BEBEKÇE, BECAYİŞ, BECERME, BEDAHET, BEDBAHT, BEDELCİ, BEDELLİ, BEDENCE, BEDENCİ, BEDENEN, BEDİRİK, BEGAYET, BEGDİLİ, BEGONYA, BEĞENCE, BEĞENİR, BEĞENİŞ, BEĞENME, BEKİLLİ, BEKİNME, BEKİTME, BEKLEME, BEKTAŞİ, BELAGAT, BELASIZ, BELEMEK, BELEMİR, BELENME, BELERME, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

BECERİ, BEÇENE, BEDAVA, BEDAYİ, BEDBİN, BEDDUA, BEDEVİ, BEDHAH, BEDİHİ, BEDNAM, BEĞENİ, BEHİME, BEHİMİ, BEHİŞT, BELALI, BELEDİ, BELEME, BELGİN, BELGİT, BELİYE, BELLEK, BELLEM, BELLİK, BENCİL, BENDİR, BENLİK, BENZEN, BENZER, BENZEŞ, BENZİN, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

BEBEK, BECET, BEDEL, BEDEN, BEDİİ, BEDİK, BEDİR, BEDÜK, BEGÜM, BEHER, BEHEY, BEHRE, BEKAR, BEKAS, BEKÇİ, BEKRİ, BELCE, BELDE, BELEK, BELEN, BELEŞ, BELGE, BELGİ, BELİĞ, BELİK, BELİT, BELKİ, BELLİ, BEMOL, BENCE, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

BEBE, BEİS, BEKA, BELA, BELİ, BENT, BERE, BERİ, BERK, BESİ, BETA, BETİ, BEZE, BEZM, BEBİ, BECA, BECE, BECO, BEÇA, BEÇE, BEÇİ, BEDİ, BEEH, BEEZ, BEGE, BEGİ, BEGO, BEĞE, BEHİ, BELE, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

BED, BEJ, BEK, BEL, BEN, BEŞ, BET, BEY, BEZ, BEC, BEÇ, BEF, BEG, BEĞ, BEH, BEM, BER

2 harfli kelimeler

BE

Bazı kelimelerin anlamları

BE

Türk alfabesinin ikinci harfinin adı, okunuşu. Berilyum elementinin simgesi. "Ey, hey" anlamlarında bir seslenme sözü.

BELİRGİNLEŞTİRME

Belirgin duruma getirme.

BEYNELMİLELCİLİK

Uluslararasıcılık.

BEREKETLENDİRMEK

Bereketlenme işini yaptırmak.

BELİRLENMEZCİLİK

Nedensellik yasasına bağlı olmayan, bir sebebe bağlanmayan olay ve durumların da bulunduğunu öne süren görüş, yad gerekircilik, indeterminizm. İnsan iradesinin hiçbir şarta bağlı olmadığını, içinde bulunduğu şartlarla belirlenmediğini, insanın özgür iradesinin nedensellik yasasına bağlı olmadığını savunan görüş, yad gerekircilik, indeterminizm.

BELİRSİZLEŞEBİLME

Belirsizleşebilmek işi.

BELGELENDİRİLMEK

Belgelendirme işi yapılmak.

BELGEGEÇERLETMEK

Belgegeçerle göndertmek.

BENZODİAZEPİNLER

Veteriner pratikte genellikle trankilizan, kas gevşetici, preanestezik ve nörolept ağrı kesilmesi gibi amaçlarla kullanılan ve içerisinde diazepam, zolezapam, okzazepam ve tilezepam gibi etken maddeleri bulunduran bir ilaç grubu.

BECERİKSİZLEŞMEK

Beceriksiz bir duruma gelmek.

BELİRGİNLEŞTİRMEK

Belirgin duruma getirmek.

BELİRSİZLEŞTİRME

Belirsizleştirmek işi.

BELGELENDİREBİLME

Belgelendirebilmek işi.

BEREKETLENEBİLMEK

Bereketlenme imkânı veya olasılığı bulunmak.

BELİRSİZLEŞTİRMEK

Belirsiz bir duruma getirmek.

BELİTLENEBİLİRLİK

Belitlenebilen kuram.

  -   -   -  

Anlamında BE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ACEMİ

Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen. Saraya yeni alınmış cariye. İşinde, mesleğinde yeni olan, toy. Bir yere, bir şeye yabancı olan.

ACENTE

Bir kuruluşun yaptığı işi onun adına kazanç karşılığında yürüten daha küçük kuruluş. Bu kuruluşun veya şubelerinin başında bulunan kimse. Bir kuruluşa bağlı olmaksızın sözleşmeye dayanarak belirli bir yer ve bölge içinde sürekli olarak ticarethane veya işletmeyi ilgilendiren işlerde aracılık eden, bunları o işletme adına yapan kimse. Banka şubesi. Vapur ortaklığı.

ACIMSI

Acıyı andıran, acıya benzeyen, acı gibi, acımtırak. Dokunaklı.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ACIKTIRMAK

Açlık duymasına sebep olmak. Aç bırakmak.

ABDESTLİK

Abdest alınacak yer. Abdest alınırken giyilen ve kolsuz hırkaya benzeyen bir giyecek türü.

ABONELİK

Abone olma durumu. Belirli sayıda abonesi olan.

ABECESEL

Alfabetik.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ABECE

Alfabe. Başlangıç.

ABESLİK

Abes olma durumu.

ACEMİCE

Toyca, beceriksizce, acemicesine.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ACITMAK

Acılık vermek. Ağrı, sızı duyulmasına sebep olmak.

ACEMİLEŞMEK

Beceriksizlik göstermek.

ABACI

Aba yapan ya da satan kimse. Asalak. Bedavacı. Abadan giyecek yapan veya satan kimse.

ABRAMAK

Fırtınalı havalarda gemiyi ustalıkla yönetmek. Başarmak, bir işi becermek.

ABDAL

Gezgin derviş. Tasavvufta manevi üst bir rütbe. Safeviler devrinde İran'da yaşayan Türk oymaklarından biri. Dilenci kılıklı, üstü başı perişan kimse. Anadolu'da yaşayan oymaklardan bazısı.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).