BE ile başlayan 16 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "be" olan, 16 harfli toplam 12 adet kelime bulunmaktadır. be ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu be ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde be olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BELGEGEÇERLETMEK

Belgegeçerle göndertmek.

BECERİKSİZLEŞMEK

Beceriksiz bir duruma gelmek.

BEREKETSİZLEŞMEK

Bereketsiz duruma gelmek.

BELİRGİNLEŞTİRME

Belirgin duruma getirme.

BEYHUDELEŞTİRMEK

Gereksizleştirmek, anlamsızlaştırmak.

BEREKETLENDİRMEK

Bereketlenme işini yaptırmak.

BEREKETLENEBİLME

Bereketlenebilmek işi.

BELİRLENMEZCİLİK

Nedensellik yasasına bağlı olmayan, bir sebebe bağlanmayan olay ve durumların da bulunduğunu öne süren görüş, yad gerekircilik, indeterminizm. İnsan iradesinin hiçbir şarta bağlı olmadığını, içinde bulunduğu şartlarla belirlenmediğini, insanın özgür iradesinin nedensellik yasasına bağlı olmadığını savunan görüş, yad gerekircilik, indeterminizm.

BELGELENDİRİLMEK

Belgelendirme işi yapılmak.

BENZODİAZEPİNLER

Veteriner pratikte genellikle trankilizan, kas gevşetici, preanestezik ve nörolept ağrı kesilmesi gibi amaçlarla kullanılan ve içerisinde diazepam, zolezapam, okzazepam ve tilezepam gibi etken maddeleri bulunduran bir ilaç grubu.

BELİRSİZLEŞTİRME

Belirsizleştirmek işi.

BEYNELMİLELCİLİK

Uluslararasıcılık.