BABAK ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "babak" olan, toplam 10 adet kelime bulunmaktadır. babak ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu babak ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde babak olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

10 harfli kelimeler

BABAKLAMAK, BABAKONAĞI

9 harfli kelimeler

BABAKUDUM

8 harfli kelimeler

BABAKALE, BABAKAYA, BABAKLIK, BABAKOLİ

7 harfli kelimeler

BABAKÖŞ, BABAKÖY

5 harfli kelimeler

BABAK

Bazı kelimelerin anlamları

BABAK

Çocuk dilinde kabak, kavun, karpuz ve benzerleri ne verilen ad. Kabak, salatalık gibi bostan sebzeleri. Çok korkak, dönek, hileci. Korkak.

BABAKONAĞI

Aksaray ili, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Gümüşhane şehrinde, Kelkit ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BABAKALE

Çanakkale kenti, Gülpınar bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

BABAKLAMAK

Korkutmak, yenmek, kaçırmak: Benim öküz senin öküzü babaklattı.

BABAKLIK

Pişmanlık.

BABAKUDUM

Uğursuz adam.

BABAKÖŞ

Ayaksız olduğu için yılan sanılan, solucanla beslenen bir tür kertenkele (Anguis fragilis).

BABAKÖY

Balıkesir kenti, Bigadiç ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir ilinde, Susurluk ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kocaeli ilinde, Kandıra ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Sinop şehrinde, Ayancık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Tokat şehrinde, Almus ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

BABAKOLİ

Babacığım.

BABAKAYA

Diyarbakır şehri, Silvan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük