Sonu BAĞLAK ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "bağlak" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu bağlak ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında bağlak olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde bağlak olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BAĞLAK

Değirmen çarkını firenleyen ağaç. Av hayvanlarının geçeceği yer, avlanma yeri. Ormanlık ve kayalık yerlerdeki geçit. Çitle çevrilmiş tarla. Ana suya karışan derecikler. Tarlaları korumak için kenarlarına çekilen harçsız duvar, çit. Yemeni, renkli basmadan yapılan baş örtüsü. Türkünün son dörtlüğü. Bir çevrimi uzaktan açıp kapamak için kullanılan akımmıknatıssal aygıt. Oyunun sonucunu bağlayan son söz. Paklama işlemi uygulanacak kangalların, çelik tel ile bağlanarak bir araya getirilmiş birkaçı. Bir edebiyat parçasının içindeki fikirleri bağlıyan sonuç.

  -   -   -  

Anlamında BAĞLAK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BAĞLAK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

HARPUŞTA

Evlerin önünde asmaların yayılması için yapılan çardak. Evlerin önüne yapılan tahta saçak. Yeni yapılan duvarların üzerine konulan büyük kerpiç. Bağlak.