BAĞLAK ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "bağlak" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. bağlak ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu bağlak ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde bağlak olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BAĞLAK

Değirmen çarkını firenleyen ağaç. Av hayvanlarının geçeceği yer, avlanma yeri. Ormanlık ve kayalık yerlerdeki geçit. Çitle çevrilmiş tarla. Ana suya karışan derecikler. Tarlaları korumak için kenarlarına çekilen harçsız duvar, çit. Yemeni, renkli basmadan yapılan baş örtüsü. Türkünün son dörtlüğü. Bir çevrimi uzaktan açıp kapamak için kullanılan akımmıknatıssal aygıt. Oyunun sonucunu bağlayan son söz. Paklama işlemi uygulanacak kangalların, çelik tel ile bağlanarak bir araya getirilmiş birkaçı. Bir edebiyat parçasının içindeki fikirleri bağlıyan sonuç.

  -   -   -  

Anlamında BAĞLAK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BAĞLAK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

HARPUŞTA

Evlerin önünde asmaların yayılması için yapılan çardak. Evlerin önüne yapılan tahta saçak. Yeni yapılan duvarların üzerine konulan büyük kerpiç. Bağlak.