AVDA ile başlayan 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "avda" olan, 5 harfli toplam 4 adet kelime bulunmaktadır. avda ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu avda ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde avda olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

AVDAS

Aptes.

AVDAL

Alık, aptal. Manisa şehrinde, Üçpınar nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

AVDAZ

Abdest.

AVDAN

Pazar günü. Afyon şehri, Davulga bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Afyon kenti, Dinar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara ilinde, Çamlıdere ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Antalya ili, Korkuteli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik ili, Osmaneli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Bolu ilinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bursa ili, Keles belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Denizli ilinde, Bozkurt belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Denizli kenti, Tavas ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Eskişehir şehrinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kocaeli ili, Akçaova bucağına bağlı bir yer. Konya ili, Akören belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Konya şehri, Ilgın belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, Soma belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sakarya şehri, Taraklı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Samsun şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Samsun kenti, Vezirköprü ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sinop şehrinde, Kabalı bucağına bağlı bir yerleşim birimi.