AS ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "as" olan, toplam 536 adet kelime bulunmaktadır. as ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu as ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde as olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

ASKANAZYHÜCRELERİ, ASKERİLEŞTİRİLMEK

16 harfli kelimeler

ASETİLTRANSFERAZ, ASFALTLANABİLMEK, ASFALTLATABİLMEK, ASFALTLAYABİLMEK, ASKERİLEŞTİRİLME

15 harfli kelimeler

ASFALTLANABİLME, ASFALTLATABİLME, ASFALTLAYABİLME, ASKERİLEŞTİRMEK, ASLIHANTEPECİĞİ

14 harfli kelimeler

ASARCIKHACIKÖY, ASARCIKKAZAKLI, ASETALDEHİDRAZ, ASETOBAKTERLER, ASİDOREZİSTANS, ASİLTRANSFERAZ, ASKERİLEŞTİRME

13 harfli kelimeler

ASARCIKCAMİLİ, ASARCIKKAYALI, ASEFALOTORASİ, ASETİLSİSTEİN, ASİTLENDİRİCİ, ASKARİDİYOZİS, ASTİGMATÖNLER, ASTROVİRÜSLER

12 harfli kelimeler

ASABİYECİLİK, ASALAKLAŞMAK, ASANSÖRCÜLÜK, ASFALTLANMAK, ASLANKUYRUĞU, ASLANPENÇESİ, ASRİLEŞTİRME, ASCARİDOİDEA, ASEFALOBRAHİ, ASEFALOKARDİ, ASEFALOTORUS, ASEMPTOMATİK, ASETABULARİS, ASETAMİNOFEN, ASETAZOLAMİD, ASFALTLATMAK, ASKERİLEŞMEK, ASTENOSPERMİ, ASTIRABİLMEK, ASTIRIVERMEK, ASTROSİTOZİS, ASTROVİRİDAE

11 harfli kelimeler

ASABİLEŞMEK, ASALAKLAŞMA, ASFALTLAMAK, ASFALTLANMA, ASILMIŞADAM, ASİLZADELİK, ASİMİLASYON, ASLANGİLLER, ASLANKULAĞI, ASSOLİSTLİK, ASTARLANMAK, ASTARLATMAK, ASTEĞMENLİK, ASTİGMATİZM, ASTRONOTLUK, ASTSUBAYLIK, ASALAKSAVAR, ASALAKBİLİM, ASALAKKIRAN, ASCARİDİDAE, ASCETOSPORA, ASEFALOPODİ, ASEFALORAŞİ, ASEKSÜELİTE, ASEPROMAZİN, ASESÜLFAMAT, ASETİLASYON, ASETİLKOLİN, ASETOASETAT, ASETOKARMİN, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

ASILSIZLIK, ASİDİMETRE, ASKERCİLİK, ASOSYALLİK, ASPİDİSTRA, ASRISAADET, ASRİLEŞMEK, ASTARLAMAK, ASTROFİZİK, ASTROLOJİK, ASTRONOMİK, ASTROPİKAL, ASARIATİKA, ASABİLEŞME, ASARTLAMAK, ASARTMALIK, ASBESTOZİS, ASCARİDİDA, ASCİDİACEA, ASDUTTUMAK, ASEBUTOLOL, ASETABULUM, ASETİMETRE, ASFALTLAMA, ASILABİLME, ASİDOFİLİK, ASİRLEŞMEK, ASİSTANLIK, ASİSTOLİZM, ASKARLAMAK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ASABİYECİ, ASALAKLIK, ASANSÖRCÜ, ASILANMAK, ASIRLARCA, ASİLEŞMEK, ASİMETRİK, ASİTÖLÇER, ASLANAĞZI, ASLANIMSI, ASPARAGAS, ASPİRATÖR, ASRİLEŞME, ASTARLAMA, ASTROLOJİ, ASTRONOMİ, ASYALILIK, ASLANSÜTÜ, ASABİLMEK, ASALAKSAL, ASALBEGÜM, ASALETDEN, ASBİRATOR, ASCARİDİA, ASERVULUS, ASETARSOL, ASETONEMİ, ASETONÜRİ, ASILAKLIK, ASILBEYLİ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

ASABİLİK, ASABİYET, ASALETEN, ASBAŞKAN, ASELBENT, ASENKRON, ASESBAŞI, ASETATLI, ASETİLEN, ASFALTİT, ASILANMA, ASİLEŞME, ASİLZADE, ASİMETRİ, ASİMPTOT, ASKERİYE, ASKERLİK, ASKOSPOR, ASLANAPA, ASLANLIK, ASSOLİST, ASTARLIK, ASTEĞMEN, ASTIRMAK, ASTİGMAT, ASTRAGAN, ASTROLOG, ASTRONOM, ASTRONOT, ASTSUBAY, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ASABİYE, ASAMBLE, ASANSÖR, ASARCIK, ASEPTİK, ASILMAK, ASILSIZ, ASIRLIK, ASİLLİK, ASİMİLE, ASİSTAN, ASKARİT, ASKERCE, ASKERCİ, ASKILIK, ASKINTI, ASLANCA, ASMALIK, ASMOLEN, ASONANS, ASORTİK, ASOSYAL, ASPİRİN, ASRİLİK, ASTARLI, ASTARYA, ASTASIM, ASTATİN, ASTIMLI, ASTIRMA, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ASALAK, ASALET, ASAYİŞ, ASBEST, ASEPSİ, ASETAT, ASETİK, ASETON, ASFALT, ASGARİ, ASILIŞ, ASILLI, ASILMA, ASILTI, ASINTI, ASİLİK, ASKILI, ASLİYE, ASMALI, ASORTİ, ASUMAN, ASURCA, ASYALI, ASABET, ASACAK, ASAMAK, ASANYA, ASASEN, ASATEK, ASAVUT, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ASABİ, ASHAP, ASILI, ASİDE, ASİST, ASKAT, ASKER, ASKLI, ASLAN, ASLEN, ASLIK, ASMAK, ASPUR, ASTAR, ASTAT, ASTIM, ASTİK, ASUDE, ASYÖN, ASABA, ASALI, ASARI, ASBAB, ASBAP, ASBIR, ASÇAĞ, ASDAK, ASDAM, ASDAN, ASDAP, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

ASAL, ASAP, ASAR, ASES, ASIK, ASIL, ASIM, ASIR, ASİT, ASKI, ASLA, ASLİ, ASMA, ASRİ, ASYA, ASAF, ASAK, ASAN, ASAS, ASÇI, ASDA, ASGI, ASGU, ASĞİ, ASHİ, ASHU, ASIF, ASIG, ASIĞ, ASIH, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

ASA, ASI, AST, ASH, ASİ, ASK, ASL, ASU

2 harfli kelimeler

AS

Bazı kelimelerin anlamları

AS

Kakım. Bir işte başta gelen (kimse veya şey). İskambil, domino vb. oyunlarda bir işaretini taşıyan kâğıt veya taş, birli, bey. Arsenik elementinin simgesi.

ASARCIKHACIKÖY

Sinop kenti, Saraydüzü ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ASETİLTRANSFERAZ

Genellikle asetil koenzim A' dan asetil gruplarının taşınmasını katalizleyen enzim grubundan bir enzim. Genellikle asetil koenzim A'dan asetil gruplarının taşınmasını katalizleyen transferaz grubundan bir enzim.

ASFALTLAYABİLMEK

Asfaltlama imkânı veya olasılığı bulunmak.

ASFALTLANABİLME

Asfaltlanabilmek işi.

ASARCIKKAZAKLI

Sinop şehrinde, Saraydüzü belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ASLIHANTEPECİĞİ

Balıkesir şehrinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

ASFALTLATABİLME

Asfaltlatabilmek işi.

ASKERİLEŞTİRİLME

Askerileştirilmek işi.

ASFALTLATABİLMEK

Asfaltlatma imkânı veya olasılığı bulunmak.

ASETALDEHİDRAZ

Asetaldehitin asetik aside yükseltgenmesini hızlandıran bir enzim.

ASKANAZYHÜCRELERİ

Oksifilik hücreler.

ASKERİLEŞTİRMEK

Asker yönetimine geçirmek. Bir şeye askerlik niteliği kazandırmak.

ASFALTLANABİLMEK

Asfaltlanma imkânı veya olasılığı bulunmak.

ASFALTLAYABİLME

Asfaltlayabilmek işi.

ASKERİLEŞTİRİLMEK

Askerileştirme işine konu olmak.

  -   -   -  

Anlamında AS bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde AS geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

ABANDONE

Boks sporunda dövüşemeyecek duruma gelen boksörün karşılaşmayı yarıda bırakması. Herhangi bir olay karşısında çaresiz duruma düşme.

ABANDIRMAK

Bir kimsenin bir yere veya bir kimseye yaslanmasını sağlamak. Bir hayvanı yere çöktürmek.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ABONE

Süreli yayınları, parasını önceden ödeyerek alma işi. Bir şeyi sürekli olarak kullanmak için hizmeti verenle sözleşme yapan kimse, sürdürümcü. Bir yere gitmeyi alışkanlık hâline getiren (kimse).

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ABDAL

Gezgin derviş. Tasavvufta manevi üst bir rütbe. Safeviler devrinde İran'da yaşayan Türk oymaklarından biri. Dilenci kılıklı, üstü başı perişan kimse. Anadolu'da yaşayan oymaklardan bazısı.

ABACI

Aba yapan ya da satan kimse. Asalak. Bedavacı. Abadan giyecek yapan veya satan kimse.

ABA

Abla. Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük. Bu kumaştan yapılan. Kepenek. Yünün dövülmesiyle yapılmış olan kalın ve kaba kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan ve dervişlerce giyilen hırka. Anne.

ABBAS

"Yola çıkacak veya ölümü yaklaşan kimse" anlamlarındaki Abbas yolcu deyiminde geçen bir söz.

ABORDA

Bir deniz teknesinin başka bir tekneye, bir iskeleye veya bir rıhtıma yanını vererek yanaşması.

ABRAKADABRA

Eski çağlarda bazı hastalıklara iyi geldiğine inanılan büyülü söz. Sihirbazların sıkça kullandığı büyü sözü.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ABANA

Kastamonu iline bağlı ilçelerden biri.

ABUS

Somurtkan (kimse). Çatık, asık (yüz). Garip, acayip.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük