ANTERİYÖR ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "anteriyör" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. anteriyör ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu anteriyör ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde anteriyör olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ANTERİYÖR

Bir hayvanın ya da bir parçasının bir eksene göre önde olan bölgesi; insan anatomisine göre ventral bölge; karın tarafı. Ön. Ön, önde bulunan, ön kısımla ilgili, anteriyor.

  -   -   -  

Anlamında ANTERİYÖR bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ANTERİYÖR geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÖN

Önce, mukaddem, evvel. İleri, üstün, makbul. Bir şeyin esas tutulan yüzü, arka karşıtı. Bir şeyin esas tutulan yüzünün baktığı yer, karşı. Bir kimsenin ilerisi. Yakın gelecek zaman. Giyeceklerin genellikle göğsü örten bölümü. Önce olan, ilk. Civar, yöre. öğün. o gün. İlk, ilk gün. Ön (bk. ün). Vücudun, ortasından geçen çizginin yüzden yana gösterdiği yön; gövdenin, göğsün bulunduğu yüzeyi ve yönü. Görünçlüğün önündeki bölüm; öne düşen yerler. Dip karşıtı. Bazı ikinci, üçüncü sınıf sinemalarda görüntülüğe en yakın sıralar. (karşılık: anteriyör,)Bir hayvanın ya da bir parçasının bir eksene göre ilerde olan bölgesi.

ROSTRUM

Kuşların gagası. 2.Bazı balıklarda bulunan kemiksi uzantı. 3.Örümceklerin üst dudağı. Afidlerin farklılaşmış alt dudağı. Alt midye kabuğunun ortası. 6.Corpus callosum'un uzamış ve geriye kıvrılmış anteriyör ucu. Amphioxus'un ön ucu. Sestodların skoleksinde bulunan ve ileri geri hareket edebilen çengelli yapı. Gagamsı çıkıntı. Sestodların skoleksinde bulunan ve ileri geri hareket edebilen çengelli veya çengelsiz yapı, rostellum.

ANTERİYOR

Anteriyör. Ön. Önde bulunan, ön tarafta bulunan.