Sonu ALUC ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "aluc" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu aluc ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında aluc olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde aluc olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ALUC

Bir çeşit erik.

ARKALUC

Arkalık, hamal semeri.

  -   -   -  

Anlamında ALUC bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ALUC geçen kelimeler listesi verilmiştir.

İĞDECİK

Aydın ilinde, Horsunlu nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir kenti, Mihalıççık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir kenti, Sivrihisar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehri, Alucra ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Isparta şehri, Gönen ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kayseri ili, Bünyan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Manisa kenti, Adala bucağına bağlı bir yer. Sivas şehri, Akçakışla nahiyesine bağlı bir yer. Yozgat kenti, Yerköy ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

GÖKÇEBEL

Güzel, gösterişli, sevimli soydan geleen kimse. Çorum kenti, Mecitözü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ilinde, Alucra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sinop ili, Erfelek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sivas kenti, İmranlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sivas şehri, Mursal bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ÇALGAN

Suyun akıntılı yeri. Taşlık ve meyilli su yatağı. Yatağı taşlık olan ve gürültüyle akan su. Giresun ili, Alucra ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

DOLUDERE

Giresun ilinde, Alucra belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KOMAN

Üç yaşında ve doğurmamış kısrak. Umut : Şu çalı altında komanım var, oradan bir tavşan kalkar. İbrik. Umut. Giresun ilinde, Alucra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KALEDİBİ

Diyarbakır kenti, Hani belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Düzce kenti, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum şehri, Olur ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Giresun şehri, Alucra ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun kenti, Çanakçı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Hatay şehrinde, İskenderun ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kahramanmaraş ilinde, Türkoğlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ili, Ünye ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sivas şehri, Gedikbaşı bucağına bağlı bir bölge.

AYDINYAYLA

Düzce şehri, Yığılca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehri, Alucra ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Zonguldak şehrinde, Alaplı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

FEVZİÇAKMAK

Giresun ili, Alucra ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

HACIHASAN

Adana kenti, Karataş ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Ankara ili, Gölbaşı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Çankırı şehri, Eldivan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehri, Alucra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir şehrinde, Birgi bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Mardin ilinde, Kızıltepe ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Zonguldak ili, Alaplı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

AKTEPE

Ağrı ili, Sarısu bucağına bağlı bir bölge. Ankara şehri, Haymana belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Ankara kenti, Kalecik belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bolu şehri, Pazarköy bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır ili, Çınar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir ili, Alpu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Giresun şehrinde, Alucra ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Hatay şehri, Güvenç bucağına bağlı bir bölge. Mardin kenti, Kızıltepe belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Nevşehir ili, Avanos ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize ili, Pazar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas ilinde, Alacahan nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şırnak ilinde, Silopi ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat şehri, Çamlıbel bucağına bağlı bir bölge.

BEYLERCE

Büyük, beyaz, yuvarlak taneli ve kokulu bir çeşit üzüm. Üzüm çeşidi. Giresun şehrinde, Alucra belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Konya ili, Çumra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Ordu kenti, Tekkiraz nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun ilinde, Çarşamba ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KÖKLÜCE

Adana ili, Yüreğir belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Adıyaman şehri, Gerger belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ şehri, Gökdere nahiyesine bağlı bir bölge. Gaziantep kenti, Araban ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Giresun şehri, Alucra ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehrinde, Çatalzeytin belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Konya ilinde, Tuzlukçu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas kenti, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Tokat şehrinde, Niksar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Tunceli kenti, Mazgirt belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

DEREÇİFTLİK

Balıkesir ili, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Denizli kenti, Honaz belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun kenti, Alucra belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa şehri, Gördes ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Yozgat ilinde, Aydıncık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

GÜNÜGÜZEL

Giresun kenti, Alucra ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

GÜRBULAK

Ağrı şehri, Doğubayazıt ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehri, Alucra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Trabzon şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

HACILI

Adana şehrinde, Karaisalı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Giresun ili, Alucra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa ilinde, Adala nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun ili, Kavak ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Samsun şehrinde, Vezirköprü ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sinop ili, Ayancık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Tekirdağ kenti, Susuzmüsellim nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat kenti, Niksar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli şehrinde, Pülümür ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Yozgat şehri, Yerköy belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KARABÖRK

Diyarbakır ilinde, Bismil ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Giresun kenti, Alucra ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehrinde, Çanakçı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KONAKLI

Antalya şehri, Alanya ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Artvin kenti, Ardanuç ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Artvin ili, Arhavi ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Aydın ili, Bozdoğan belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Batman kenti, Bekirhan nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa ilinde, Görükle nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çorum şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Diyarbakır şehri, Çermik ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Düzce şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Erzurum kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Giresun ilinde, Alucra ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Gümüşhane kenti, Şiran ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Hatay kenti, Dörtyol belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. İzmir şehri, Ovakent nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu ilinde, Çatalzeytin belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Mardin ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Niğde ili, Gölcük nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ili, Kumru belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Yozgat şehrinde, Şefaatli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KABAKTEPE

Adana şehri, Kozan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehri, Ovacık bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehri, Alucra ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Gümüşhane kenti, Köse belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kahramanmaraş şehrinde, Ekinözü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

AKÇİÇEK

Akasya ağacı. Beyaz çiçek. Çorum ilinde, Alaca belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ şehri, Karakoçan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun kenti, Alucra ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük