AK ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ak" olan, toplam 1295 adet kelime bulunmaktadır. ak ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ak ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ak olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

AKORTSUZLAŞTIRMAK

16 harfli kelimeler

AKILSALLAŞTIRMAK, AKIŞKANLAŞTIRMAK, AKORTSUZLAŞTIRMA, AKKORLAŞTIRILMAK, AKTİNOBASİLLOZİS

15 harfli kelimeler

AKILSALLAŞTIRMA, AKIŞKANLAŞTIRMA, AKTÜELLEŞTİRMEK, AKANTAMEBİYOZİS, AKANTOSEFALOZİS, AKARODERMATİTİS, AKIMMIKNATISLIK, AKKORLAŞTIRILMA, AKSETTİREBİLMEK, AKTİFLEŞEBİLMEK

14 harfli kelimeler

AKARYAKITÇILIK, AKÇAAĞAÇGİLLER, AKORTSUZLAŞMAK, AKTİFLEŞTİRMEK, AKTÜELLEŞTİRME, AKCILHGARABALI, AKKORLAŞTIRMAK, AKLİMATİZASYON, AKONDROGENEZİS, AKRODERMATİTİS, AKSETTİREBİLME, AKTARILABİLMEK, AKTARILIVERMEK, AKTARMADİRGENİ, AKTİFLEŞEBİLME, AKTİNOMİSETLER

13 harfli kelimeler

AKILLANDIRMAK, AKIŞKANLAŞMAK, AKORTSUZLAŞMA, AKSELEROMETRE, AKSESUARCILIK, AKTİFLEŞTİRME, AKVARYUMCULUK, AKANTOKERATOZ, AKANTOSEFALAN, AKANTOSEFALOZ, AKANTOSEFALÖZ, AKANTOSİTOZİS, AKARSUBİLGİSİ, AKÇAYKARACALI, AKILSIZCASINA, AKKORLAŞTIRMA, AKMAZLIKÖIÇÜM, AKMAZLIKÖLÇER, AKÖRENSÖKÜLER, AKPINARBELENİ, AKSETTİRİLMEK, AKSIRTABİLMEK, AKTARILABİLME, AKTARILIVERME, AKTİNOMİKOTİK, AKTİNOMİKOZİS, AKTİNOMİSETOM

12 harfli kelimeler

AKADEMİCİLİK, AKBABAGİLLER, AKCİĞERLİLER, AKILLANDIRMA, AKIŞKANLAŞMA, AKKARINCALAR, AKLIEVVELLİK, AKLISELİMLİK, AKOMPANYATÖR, AKREDİTASYON, AKSELEROGRAF, AKTARMACILIK, AKTÜELLEŞMEK, AKARİDİYAZİS, AKARYAKITLAR, AKÇAHATİPLER, AKÇASUSURLUK, AKDEDEBİLMEK, AKDOĞANTEKKE, AKILLICASINA, AKILLILAŞMAK, AKINTISIZLIK, AKIŞKANSILIK, AKLANABİLMEK, AKLAYABİLMEK, AKLAYIVERMEK, AKONDROPLAZİ, AKÖRENÇARŞAK, AKRODEKSTRİN, AKROMELANİZM, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

AKADEMİSYEN, AKARYAKITÇI, AKÇILLANMAK, AKÇILLAŞMAK, AKDAĞMADENİ, AKINTIÖLÇER, AKLAŞTIRMAK, AKLİYECİLİK, AKORDİYONCU, AKORTLANMAK, AKORTLATMAK, AKORTSUZLUK, AKROMATOPSİ, AKSETTİRMEK, AKŞAMLATMAK, AKŞAMSEFASI, AKTARICILIK, AKTİFLEŞMEK, AKTİNOLOJİK, AKTÜELLEŞME, AKANTOLİZİS, AKANTOMETRA, AKANTOSEFAL, AKAROLOJİST, AKAROTOKSİK, AKATALEPTİK, AKBALLIBABA, AKÇAKOYUNLU, AKÇALIBASAN, AKÇALIUŞAĞI, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AKAÇLATMAK, AKBALIKÇIL, AKÇILLANMA, AKÇILLAŞMA, AKDEDİLMEK, AKILLANMAK, AKILSIZLIK, AKIMTOPLAR, AKINKAYASI, AKIŞKANLIK, AKIŞMAZLIK, AKLAŞTIRMA, AKORDEONCU, AKORTLAMAK, AKORTLANMA, AKORTLATMA, AKROBATLIK, AKROMEGALİ, AKSESUARCI, AKSETTİRME, AKSİLENMEK, AKSİLEŞMEK, AKŞAMCILIK, AKŞAMLAMAK, AKŞAMLATMA, AKŞAMLEYİN, AKŞAMÜZERİ, AKTARILMAK, AKTARMASIZ, AKTİFLEŞME, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

AKAÇLAMAK, AKAÇLATMA, AKADEMİCİ, AKARYAKIT, AKÇAKAVAK, AKÇAKESME, AKÇÖPLEME, AKDEDİLME, AKILCILIK, AKILLANMA, AKILLILIK, AKIMÖLÇER, AKINCILAR, AKINCILIK, AKINDIRIK, AKINTISIZ, AKIŞMASIZ, AKKARAMAN, AKKARINCA, AKKELEBEK, AKLIEVVEL, AKLISELİM, AKORDİYON, AKORTLAMA, AKRABALIK, AKREDİTİF, AKROMATİK, AKROMATİN, AKSEPTANS, AKSIRIKLI, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AKABİNDE, AKAÇLAMA, AKADEMİK, AKBUĞDAY, AKBURÇAK, AKÇAABAT, AKÇAAĞAÇ, AKÇAKALE, AKÇAKENT, AKÇAKOCA, AKÇILLIK, AKDETMEK, AKGÜNLÜK, AKHARDAL, AKICILIK, AKILLICA, AKINTILI, AKIŞMALI, AKITMALI, AKKORLUK, AKKUYRUK, AKLANMAK, AKLAŞMAK, AKLEVREK, AKLİYECİ, AKMANTAR, AKONİTİN, AKORDEON, AKORTSUZ, AKRANLIK, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

AKADEMİ, AKAMBER, AKARLAR, AKBAKLA, AKBALIK, AKBASMA, AKCİĞER, AKÇADAĞ, AKÇASAL, AKDENİZ, AKDETME, AKDİKEN, AKDOĞAN, AKHİSAR, AKILSAL, AKILSIZ, AKIŞKAN, AKIŞMAZ, AKITMAK, AKİLANE, AKKAVAK, AKKEFAL, AKKIŞLA, AKLAMAK, AKLANMA, AKLAŞMA, AKLINCA, AKLİYAT, AKORTÇU, AKORTLU, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AKAĞAÇ, AKAMET, AKARCA, AKARET, AKARSU, AKASMA, AKASYA, AKBABA, AKÇELİ, AKDARI, AKIBET, AKILCI, AKILLI, AKIMCI, AKINCI, AKINTI, AKIŞMA, AKITMA, AKLAMA, AKLİYE, AKÖREN, AKRABA, AKSAMA, AKSATA, AKSEKİ, AKSİNE, AKSONA, AKTÖRE, AKTRİS, AKTÜEL, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

AKABE, AKAİT, AKAJU, AKALA, AKBAŞ, AKÇIL, AKDUT, AKEMİ, AKICI, AKİDE, AKKOR, AKKÖY, AKKUŞ, AKLAN, AKLEN, AKLIK, AKMAK, AKMAN, AKMAZ, AKONT, AKORT, AKPAS, AKRAN, AKREP, AKSAK, AKSAM, AKSAN, AKSON, AKŞIN, AKTAR, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

AKAÇ, AKAK, AKAR, AKÇA, AKÇE, AKIL, AKIM, AKIN, AKIŞ, AKİK, AKİT, AKLI, AKMA, AKNE, AKOR, AKSE, AKSİ, AKSU, AKUR, AKUT, AKVA, AKAD, AKAL, AKAN, AKAŞ, AKAY, AKCA, AKDA, AKDİ, AKEF, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

AKA, AKI, AKS, AKÜ, AKİ, AKK, AKO, AKT

2 harfli kelimeler

AK

Bazı kelimelerin anlamları

AK

Kar, süt vb.nin rengi, beyaz, kara ve siyah karşıtı. Bu renkte olan. Sıkıntısız, rahat. Dürüst. Beyaz leke. Temiz.

AKSETTİREBİLMEK

Aksettirme imkânı veya olasılığı bulunmak.

AKORTSUZLAŞTIRMAK

Ses düzensizliği veya ayarsızlığı meydana getirmek. Radyoda bir ayar frekansında sapma meydana getirmek.

AKILSALLAŞTIRMAK

Bir şeyi akılsal duruma getirmek.

AKILSALLAŞTIRMA

Akılsallaştırmak işi. Bilinç dışı olayların mantık ve akla dayalı olarak açıklanması.

AKKORLAŞTIRILMA

Akkorlaştırılmak işi.

AKKORLAŞTIRILMAK

Akkor durumuna getirilmek.

AKIŞKANLAŞTIRMA

Akışkanlaştırmak işi. Akışkanların niteliğini düzeltmek üzere yoğunlaşmış bir akım içinde parçacıkların yüzmesini sağlayan yöntem.

AKARODERMATİTİS

Akarların neden olduğu deri yangısı.

AKORTSUZLAŞTIRMA

Akortsuzlaştırmak işi.

AKIŞKANLAŞTIRMAK

Akışkan duruma getirmek.

AKIMMIKNATISLIK

Elektrik akımlarının mıknatıssal özelliklerini ve uygulamalarını inceleyen doğabilim dalı.

AKANTAMEBİYOZİS

Acanthamoeba cinsindeki türlerin neden olduğu enfeksiyon. Hastalıkta görülen en yaygın belirtiler granülomatoz amebik ensefalitis ve Acanthamoeba keratitisdir.

AKTÜELLEŞTİRMEK

Güncelleştirmek.

AKTİNOBASİLLOZİS

Sığırlarda, seyrek olarak koyun ve domuzlarda, derin ağız yangısıyla seyreden, Actinobasillus lignierisi'nin neden olduğu, özellikle dilde piyogranülomlu yangısal değişimlerle belirgin bakteriyel bir hastalık, odun dil.

AKANTOSEFALOZİS

Başları dikenli solucanlar şubesindeki türlerin omurgalılarda neden olduğu bağırsak enfeksiyonu.

  -   -   -  

Anlamında AK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde AK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABANOZLAŞMAK

Ağaç gibi maddeler suda uzun süre kalarak kararmak. Güneşte uzun süre kalarak kararmak, matlaşmak, sertleşmek.

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ABANOZLAŞMA

Abanozlaşmak durumu.

ABANDIRMA

Abandırmak işi.

ABANDONE

Boks sporunda dövüşemeyecek duruma gelen boksörün karşılaşmayı yarıda bırakması. Herhangi bir olay karşısında çaresiz duruma düşme.

ABARTILMA

Abartılmak işi.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ABANDIRMAK

Bir kimsenin bir yere veya bir kimseye yaslanmasını sağlamak. Bir hayvanı yere çöktürmek.

ABA

Abla. Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük. Bu kumaştan yapılan. Kepenek. Yünün dövülmesiyle yapılmış olan kalın ve kaba kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan ve dervişlerce giyilen hırka. Anne.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

ABAKÜS

Sayı boncuğu. Sütun başlığının üstüne yatay olarak konan ve kenarlarından biraz dışarı taşan taş blok.

ABARTILMAK

Abartma işine konu olmak.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

ABANMA

Abanmak işi.

ABACI

Aba yapan ya da satan kimse. Asalak. Bedavacı. Abadan giyecek yapan veya satan kimse.

ABARTMA

Abartmak işi.