Sonu ACIH ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "acıh" olan, toplam 4 adet kelime bulunmaktadır. Sonu acıh ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında acıh olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde acıh olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ACIH

Dağlarda yetişen bir çeşit yabani elma. Biraz, azıcık, pekaz. Öç, intikam, kin, garaz. İnat, zıddiyet, nisbet. Yerelması. Hiddet, gazap, öfke.

ABACIH

Anne: Abacığımın çekmediği kalmadı.

CACIH

İlkbaharda tarlalarda biten ve yenilebilen otlar. Hıyarla yapılan ayranlı salata. Bütün sebze yemeklerinin genel adı (Çayağzı).

ALACIH

Üzeri dal veya hasırla örtülen çoban evi, tarla, bostan, bağ kulübesi, çardak.

  -   -   -  

Anlamında ACIH bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ACIH geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KARGAİBİĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

AJĞI

İnadı, bk. acıh.

BEYĞİRCİOĞLU

Çorum şehrinde, Hacıhamza nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KARGADÜVLEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar. Ebucehil karpuzu da denilen, bağlarda biten kısa boylu, kötü kokulu bir ot. Ebucehil karpuzu, acıhıyar, eşek hıyarı.

AZÇIH

Azıcık, bk. acıh.

KARGADÜLEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

KARGADÜVEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

KARGADÜĞELEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

ACCIH

Azacık. Azıcık, karşılığı acıh, acig.

ÇELTİKÖZÜ

Çorum ili, Hacıhamza bucağına bağlı bir yer.

AZICIH

Azıcık, karşılığı accıh, acıh, acig.

ABDULLAH

Allah'ın kulu. Çorum şehri, Hacıhamza bucağına bağlı bir yer. Karabük kenti, Ovacık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ÇUKURALIÇ

Çorum şehrinde, Hacıhamza nahiyesine bağlı bir bölge.

GÜNEYKÖY

Afyon ilinde, Emirdağ ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Afyon ili, Sincanlı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Antalya ilinde, Gazipaşa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Antalya kenti, Güzelbağ nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın şehrinde, Bozdoğan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Aydın ili, Karpuzlu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Çankırı ili, Belören bucağına bağlı bir yer. Çorum şehri, Hacıhamza nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çorum ili, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli şehri, Kelekçi bucağına bağlı bir yer. Elâzığ şehri, Sivrice belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Giresun kenti, Bulancak ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehrinde, Espiye ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Giresun kenti, Görele ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehri, Keşap belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Giresun kenti, Piraziz ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu ilinde, Küre ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Konya ilinde, Derbent ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Rize şehri, Pazar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon ilinde, Küçükdere bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Trabzon kenti, Vakfıkebir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Yalova ili, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KARGAİĞNESİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

İNCEÇAY

Çorum şehri, Hacıhamza bucağına bağlı bir yer. Erzurum ilinde, Kömürlü nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Karabük ilinde, Ovacuma bucağına bağlı bir bölge.

HACIHAMZA

Çorum şehrinde, Hacıhamza nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum ili, Aşkale belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KARGADÜVELEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

KARGAKOZAĞI

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

ACİG

Azıcık, karşılığı accıh, acıh.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük