ACIH ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "acıh" olan, toplam 8 adet kelime bulunmaktadır. acıh ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu acıh ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde acıh olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

13 harfli kelimeler

ACIHLANDIRMAH

10 harfli kelimeler

ACIHLANMAH, ACIHLATMAH

9 harfli kelimeler

ACIHAMURA

7 harfli kelimeler

ACIHMAH, ACIHMAK, ACIHTAN

4 harfli kelimeler

ACIH

Bazı kelimelerin anlamları

ACIH

Dağlarda yetişen bir çeşit yabani elma. Biraz, azıcık, pekaz. Öç, intikam, kin, garaz. İnat, zıddiyet, nisbet. Yerelması. Hiddet, gazap, öfke.

ACIHMAK

Acıkmak.

ACIHLANMAH

Kızmak, çıkışmak, öfkelenmek.

ACIHMAH

Açlık duymak, acıkmak.

ACIHAMURA

Maya.

ACIHLANDIRMAH

Kızdırmak, öfkelendirmek, sinirlendirmek.

ACIHLATMAH

Kızdırmak, öfkelendirmek, sinirlendirmek.

ACIHTAN

Biraz sonra, birazdan.

  -   -   -  

Anlamında ACIH bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ACIH geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KARGAİBİĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

ACCIH

Azacık. Azıcık, karşılığı acıh, acig.

KARGAKOZAĞI

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

KARGADÜVEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

AZICIH

Azıcık, karşılığı accıh, acıh, acig.

BEYĞİRCİOĞLU

Çorum şehrinde, Hacıhamza nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ÇUKURALIÇ

Çorum şehrinde, Hacıhamza nahiyesine bağlı bir bölge.

ABDULLAH

Allah'ın kulu. Çorum şehri, Hacıhamza bucağına bağlı bir yer. Karabük kenti, Ovacık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

AZÇIH

Azıcık, bk. acıh.

KARGAİĞNESİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

AJĞI

İnadı, bk. acıh.

ÇELTİKÖZÜ

Çorum ili, Hacıhamza bucağına bağlı bir yer.

KARGADÜVLEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar. Ebucehil karpuzu da denilen, bağlarda biten kısa boylu, kötü kokulu bir ot. Ebucehil karpuzu, acıhıyar, eşek hıyarı.

GÜNEYKÖY

Afyon ilinde, Emirdağ ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Afyon ili, Sincanlı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Antalya ilinde, Gazipaşa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Antalya kenti, Güzelbağ nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın şehrinde, Bozdoğan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Aydın ili, Karpuzlu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Çankırı ili, Belören bucağına bağlı bir yer. Çorum şehri, Hacıhamza nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çorum ili, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli şehri, Kelekçi bucağına bağlı bir yer. Elâzığ şehri, Sivrice belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Giresun kenti, Bulancak ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehrinde, Espiye ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Giresun kenti, Görele ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehri, Keşap belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Giresun kenti, Piraziz ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu ilinde, Küre ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Konya ilinde, Derbent ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Rize şehri, Pazar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon ilinde, Küçükdere bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Trabzon kenti, Vakfıkebir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Yalova ili, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KARGADÜLEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

ACİG

Azıcık, karşılığı accıh, acıh.

HACIHAMZA

Çorum şehrinde, Hacıhamza nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum ili, Aşkale belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

İNCEÇAY

Çorum şehri, Hacıhamza bucağına bağlı bir yer. Erzurum ilinde, Kömürlü nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Karabük ilinde, Ovacuma bucağına bağlı bir bölge.

KARGADÜĞELEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

KARGADÜVELEĞİ

Ebucehil-karpuzu, acıhıyar.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük