A ile başlayan 9 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "a" olan, 9 harfli toplam 1372 adet kelime bulunmaktadır. a harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu a harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde a harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ACEMKÜRDİ

Klasik Türk müziğinde birleşik bir makam.

AĞAÇÇILAR

Bolu ilinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Sakarya kenti, Pamukova belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ALACAOĞLU

Denizli ilinde, Buldan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kırklareli şehri, Lüleburgaz belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ASLANSÜTÜ

Rakı.

APRECİLİK

Aprecinin yaptığı iş.

AHMETPAŞA

Afyon ilinde, Sincanlı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bartın ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tekirdağ ili, Malkara belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

ANKSIRMAK

Aksırmak, öksürmek.

ANTRENMAN

Alıştırma. Herhangi bir konuda yapılmış olan hazırlık.

ANLATISAL

Anlatı özelliği taşıyan, anlatıyla ilgili.

ADIKAYNAK

Adı bir topluluğa verilmiş olan kişi.

ATAPULGİT

İshal tedavisinde ve zehirlenmelerde zehirli maddenin bağırsaklardan emilimini önlemek için kullanılan bağlayıcı etkiye sahip ilaç, hidrat alüminyum silikat.

AGIRLAMAK

Ağırlamak, ikram etmek.

ABURGAŞIK

Dolaşık. Dolambaçlı. Yalancı.

AŞIÇAKISI

Ağaçlara aşı yapmakta kullanılan bıçak. (Bursa).

ADAKLAMAK

Küçük çocuk yürümeye başlamak.

ALAMARMAK

Kızarmak.

ALBÜMİNLİ

İçinde albümin bulunan.

AĞAÇHİSAR

Bursa şehri, Orhaneli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir şehrinde, Alpu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ALADORLAK

Yeni yetme.

ASLANCAMİ

Ordu kenti, Bolaman nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük