AŞ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "" olan, toplam 611 adet kelime bulunmaktadır. aş ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu aş ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde aş olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

AŞAĞIHACIAHMETLİ, AŞAĞIİHSANGAZİLİ, AŞAĞIKIZILCAÖREN, AŞAĞIKIZILÇEVLİK, AŞIKYOLDAŞAŞIRIR

15 harfli kelimeler

AŞAĞIBEYLERBEYİ, AŞAĞIBOYNUYOĞUN, AŞAĞICUMAFAKILI, AŞAĞIÇİFTLİKKÖY, AŞAĞIDAMLAPINAR, AŞAĞIDOĞANCILAR, AŞAĞIELMAHACILI, AŞAĞIKARACAÖREN, AŞAĞIKARAFAKILI, AŞAĞIKARAHACILI, AŞAĞIKAYALIDERE, AŞAĞIKEKLİKTEPE, AŞAĞILANABİLMEK, AŞAĞILAŞABİLMEK, AŞAĞILAYABİLMEK, AŞIRIDOLDURTICU, AŞIRIİLETKENLİK, AŞIRINÜFUSLANMA, AŞIRISOĞUTULMUŞ, AŞIRIYÜKLENİLİM

14 harfli kelimeler

AŞAĞIAKÇAGEDİK, AŞAĞIBELEMEDİK, AŞAĞIBEYÇAYIRI, AŞAĞIBORANDERE, AŞAĞIDANİŞMENT, AŞAĞIDÖŞEMELER, AŞAĞIDÜZMEYDAN, AŞAĞIEMİRHALİL, AŞAĞIFIRINDERE, AŞAĞIHACIBEKİR, AŞAĞIILGINDERE, AŞAĞIISIRGANLI, AŞAĞIİĞDEAĞACI, AŞAĞIKARABAHÇE, AŞAĞIKARAGÜNEY, AŞAĞIKARAHALİT, AŞAĞIKARAKISIK, AŞAĞIKARINCALI, AŞAĞIKESMEKAYA, AŞAĞIKIZILKALE, AŞAĞIKIZILKAYA, AŞAĞIKOCAYATAK, AŞAĞIKÖSELERLİ, AŞAĞIKÖYBUCAĞI, AŞAĞIKUZFINDIK, AŞAĞILANABİLME, AŞAĞILAŞABİLME, AŞAĞILAYABİLME, AŞAĞIMAHMUTLAR, AŞINDIRABİLMEK

13 harfli kelimeler

AŞAĞIALİÇOMAK, AŞAĞIARICAKLI, AŞAĞIBADEMÖZÜ, AŞAĞIBAKRAÇLI, AŞAĞIBALCILAR, AŞAĞIBALÇIKLI, AŞAĞIBAYINDIR, AŞAĞIBEŞPINAR, AŞAĞIBİLENLER, AŞAĞICİHANBEY, AŞAĞIÇAVUNDUR, AŞAĞIÇAYBELEN, AŞAĞIÇAYIRCIK, AŞAĞIÇIYRIKLI, AŞAĞIÇİNPOLAT, AŞAĞIÇOBANİSA, AŞAĞIÇOBANÖZÜ, AŞAĞIDEMİRBÜK, AŞAĞIDEMİRTAŞ, AŞAĞIDEREDİBİ, AŞAĞIDİKENCİK, AŞAĞIDOLAYLAR, AŞAĞIFATMACIK, AŞAĞIFINDIKLI, AŞAĞIGÖNDELEN, AŞAĞIGÜLBAHÇE, AŞAĞIGÜLDEREN, AŞAĞIILIPINAR, AŞAĞIIRMAKLAR, AŞAĞIİHSANİYE, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

AŞKMERDİVENİ, AŞAGIGÖZLÜCE, AŞAGIYENİGÜN, AŞAĞIAĞADEVE, AŞAĞIAKÇAGÜL, AŞAĞIAKGÜNEY, AŞAĞIAKPAZAR, AŞAĞIAKPINAR, AŞAĞIALMAŞAR, AŞAĞIARMUTLU, AŞAĞIAŞIKLAR, AŞAĞIBADEMLİ, AŞAĞIBAĞDERE, AŞAĞIBAĞLICA, AŞAĞIBOZKUYU, AŞAĞICANÖREN, AŞAĞICİVANLI, AŞAĞIÇAMURCU, AŞAĞIÇAMURLU, AŞAĞIÇANAKÇI, AŞAĞIÇARIKCI, AŞAĞIÇAYANLI, AŞAĞIÇAYIRLI, AŞAĞIÇİFTLİK, AŞAĞIÇİMAĞIL, AŞAĞIÇİRİŞLİ, AŞAĞIÇULHALI, AŞAĞIDAĞDERE, AŞAĞIDAĞLICA, AŞAĞIDALÖREN, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

AŞAĞILANMAK, AŞAĞILAŞMAK, AŞAĞILATMAK, AŞÇIBAŞILIK, AŞIRMACILIK, AŞAĞIADAKÖY, AŞAĞIAKÖREN, AŞAĞIALADAĞ, AŞAĞIALAGÖZ, AŞAĞIALIÇLI, AŞAĞIALINCA, AŞAĞIALİCAN, AŞAĞIARATAN, AŞAĞIAYDERE, AŞAĞIAZAPLI, AŞAĞIAZIKLI, AŞAĞIBALLIK, AŞAĞIBAŞKÖY, AŞAĞIBEĞDEŞ, AŞAĞIBERÇİN, AŞAĞIBOZKIR, AŞAĞIBURNAZ, AŞAĞICAMBAZ, AŞAĞIÇAĞLAN, AŞAĞIÇAĞLAR, AŞAĞIÇAKMAK, AŞAĞIÇALICA, AŞAĞIÇAMÖZÜ, AŞAĞIÇANDIR, AŞAĞIÇARDAK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AŞAĞILAMAK, AŞAĞILANMA, AŞAĞISAMAK, AŞINDIRMAK, AŞIRAMENTO, AŞIRICILIK, AŞIRMASYON, AŞAĞIAKTAŞ, AŞAĞIARDIÇ, AŞAĞIARGIT, AŞAĞIAVDAN, AŞAĞIBARAK, AŞAĞIBATAK, AŞAĞIBOĞAZ, AŞAĞIBOZAN, AŞAĞIBUDAK, AŞAĞIBÜKLÜ, AŞAĞIÇAMLI, AŞAĞIÇANAK, AŞAĞIÇANLI, AŞAĞIÇATAK, AŞAĞIÇATMA, AŞAĞIÇAVUŞ, AŞAĞIÇAYIR, AŞAĞIÇAYLI, AŞAĞIÇERÇİ, AŞAĞIÇEŞME, AŞAĞIÇİĞİL, AŞAĞIÇİNİK, AŞAĞIÇİTLİ, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

AŞAĞILAMA, AŞAĞISAMA, AŞARCILIK, AŞILATMAK, AŞINDIRMA, AŞIRILMAK, AŞISIZLIK, AŞÜFTELİK, AŞABİLMEK, AŞAĞIAKÇA, AŞAĞIAKIN, AŞAĞIBALI, AŞAĞICUMA, AŞAĞIDANA, AŞAĞIDERE, AŞAĞIESEN, AŞAĞIEŞME, AŞAĞIGÖZE, AŞAĞIKAYA, AŞAĞIKAYI, AŞAĞIKENT, AŞAĞIKESE, AŞAĞIKÖSE, AŞAĞIKÜME, AŞARLAMAK, AŞHALAMAK, AŞIBIÇAĞI, AŞIBOYASI, AŞIÇAKISI, AŞIKLAMAK, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AŞAĞILIK, AŞÇIBAŞI, AŞICILIK, AŞILAMAK, AŞILATMA, AŞIRILIK, AŞIRILMA, AŞIRINTI, AŞIRTMAK, AŞİNALIK, AŞURELİK, AŞABİLME, AŞAGADİN, AŞAĞARAK, AŞAĞIADA, AŞAĞIBEY, AŞAĞIBÜK, AŞAĞIÇİT, AŞAĞIDUT, AŞAĞIKÖY, AŞAĞILAK, AŞARTMAK, AŞBİNCİK, AŞÇANAGI, AŞGANACI, AŞGANLIH, AŞGARSIZ, AŞGATMAK, AŞGETMEK, AŞIHLAMA, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

AŞAMALI, AŞÇILIK, AŞERMEK, AŞILAMA, AŞINMAK, AŞIRMAK, AŞIRTMA, AŞAĞAĞI, AŞARMAK, AŞAŞLIK, AŞATMAK, AŞBOĞAZ, AŞENDOS, AŞERİĞİ, AŞETMEK, AŞGOSUN, AŞIGARA, AŞIKANE, AŞIKARA, AŞIKELİ, AŞIKKÖY, AŞIKLAR, AŞIKLIK, AŞIKMAK, AŞIKSIZ, AŞIKTAŞ, AŞILIMA, AŞILMAK, AŞINMAZ, AŞIRAŞI, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AŞARCI, AŞERAT, AŞERME, AŞHANE, AŞINIM, AŞINMA, AŞIRMA, AŞIRTI, AŞISIZ, AŞİKAR, AŞİRET, AŞİYAN, AŞKALE, AŞÜFTE, AŞACAK, AŞARIK, AŞAYIR, AŞBERİ, AŞDAMI, AŞDARI, AŞEFÇİ, AŞGANA, AŞGERE, AŞGEVE, AŞGINA, AŞĞANA, AŞHANA, AŞIAŞI, AŞIDMA, AŞIKAR, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

AŞAĞI, AŞAMA, AŞARİ, AŞEVİ, AŞICI, AŞIRI, AŞİNA, AŞKIN, AŞURE, AŞAGI, AŞAĞA, AŞANA, AŞANE, AŞARA, AŞARI, AŞARP, AŞBAK, AŞBAZ, AŞBİŞ, AŞCAK, AŞCIR, AŞDUK, AŞENE, AŞGAR, AŞGIN, AŞGÖZ, AŞGUN, AŞĞAL, AŞĞAM, AŞĞAR, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

AŞÇI, AŞOZ, AŞAB, AŞAĞ, AŞAP, AŞAR, AŞAŞ, AŞAT, AŞCI, AŞÇİ, AŞEF, AŞEĞ, AŞER, AŞGI, AŞGU, AŞĞA, AŞIH, AŞIK, AŞIM, AŞIR, AŞIT, AŞİH, AŞİK, AŞİM, AŞİR, AŞKI

3 harfli kelimeler

AŞK, AŞA, AŞE, AŞI, AŞİ

2 harfli kelimeler

Bazı kelimelerin anlamları

Yemek. Bulgur pilâvı. Pirinç pilâvı. Bulgurdan yapılan sulu pilâv. Çorba. Nişasta, şeker ve su ile yapılan bir çeşit tatlı. Tarhana. Buğday unundan yapılan erişte: Bugün bizde misafir vardı ona aş kestim. Fırınlanmış mısır kırıklarından yapılan bir çeşit yemek. Zeytin tanesinin mengenede sıkıldıktan sonra kalan posası. Aşı: Dün okullarda aş yapmışlar. Çift sürerken öküzlere sesleniş şekli. Aç: Garnın aş mı ôlum?. Aş, yemek. Eski türkçe aş: Yemek. "Tarhana aşi. Ağaç (bk. âç). Ağaç. Aşı. Aç, tok değil. Yemek, çorba, yiyecek şey.

AŞAĞIDAMLAPINAR

Kars şehrinde, Selim ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

AŞAĞIBOYNUYOĞUN

Giresun kenti, Tirebolu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AŞAĞIKIZILCAÖREN

Karabük ili, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

AŞAĞIHACIAHMETLİ

Kırşehir ilinde, Çiçekdağı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

AŞAĞIKARAFAKILI

Hatay ilinde, Hassa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

AŞAĞIDOĞANCILAR

Zonguldak şehri, Alaplı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

AŞAĞIÇİFTLİKKÖY

Iğdır ili, Aralık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

AŞAĞIBEYLERBEYİ

Kilis şehrinde, Elbeyli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

AŞAĞIELMAHACILI

Yozgat şehri, Yerköy belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

AŞAĞIİHSANGAZİLİ

Kırıkkale ilinde, Delice ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

AŞAĞICUMAFAKILI

Yozgat ili, Sorgun ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

AŞAĞIKARACAÖREN

Sinop ilinde, Durağan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Şanlıurfa ili, Karakeçi bucağına bağlı bir yer.

AŞAĞIKIZILÇEVLİK

Kayseri şehri, Pınarbaşı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

AŞAĞIKARAHACILI

Yozgat şehri, Sorgun ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

AŞIKYOLDAŞAŞIRIR

Bir dantel türü. (Yassıören Senirkent Isparta).

  -   -   -  

Anlamında AŞ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde AŞ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABANDONE

Boks sporunda dövüşemeyecek duruma gelen boksörün karşılaşmayı yarıda bırakması. Herhangi bir olay karşısında çaresiz duruma düşme.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ABİDELEŞME

Anıtlaşma.

ABDAL

Gezgin derviş. Tasavvufta manevi üst bir rütbe. Safeviler devrinde İran'da yaşayan Türk oymaklarından biri. Dilenci kılıklı, üstü başı perişan kimse. Anadolu'da yaşayan oymaklardan bazısı.

ABORDA

Bir deniz teknesinin başka bir tekneye, bir iskeleye veya bir rıhtıma yanını vererek yanaşması.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ABİS

Okyanusların güneş ışığının ulaşamadığı derin yerleri.

ABAKÜS

Sayı boncuğu. Sütun başlığının üstüne yatay olarak konan ve kenarlarından biraz dışarı taşan taş blok.

ABA

Abla. Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük. Bu kumaştan yapılan. Kepenek. Yünün dövülmesiyle yapılmış olan kalın ve kaba kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan ve dervişlerce giyilen hırka. Anne.

ABAŞO

Gemiyi baştan veya kıçtan halatla karaya bağlama. Altta, aşağıda bulunan, alttaki.

ABİDELEŞTİRMEK

Anıtlaştırmak.

ABANOZLAŞMA

Abanozlaşmak durumu.

ABANOZLAŞMAK

Ağaç gibi maddeler suda uzun süre kalarak kararmak. Güneşte uzun süre kalarak kararmak, matlaşmak, sertleşmek.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABİDELEŞTİRME

Anıtlaştırma.

ABİDELEŞMEK

Anıtlaşmak.

ABECE

Alfabe. Başlangıç.

ABBAS

"Yola çıkacak veya ölümü yaklaşan kimse" anlamlarındaki Abbas yolcu deyiminde geçen bir söz.