Sonu AĞ ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "" olan 7 harfli toplam 67 adet kelime bulundu. Sonu ağ ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ağ olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ağ olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KARTMAĞ

Kavun kabuğundaki pürtükler. Kir tabakası.

ORTABAĞ

Antalya şehrinde, Kaş belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Şırnak ili, Ortabağ bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Uşak ilinde, Güre nahiyesine bağlı bir yer.

KOCADAĞ

Balıkesir ili, Havran ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Mardin şehrinde, Girmeli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KIRTMAĞ

Pislikden deri üzerinde biriken kir ya da yara kabuğu : Başı pislikten kırtmağ bağladı.

VELİBAĞ

Yufka içine haşlanmış patates konularak yeniden açılıp yağda kızartılan bir çeşit börek.

AKÇADAĞ

Malatya iline bağlı ilçelerden biri.

KARAÇAĞ

Ekin saplarını taşırken kağnı ya da arabalarda okla, köpler arasına konulan parmaklık. Sap taşıyan kağnıların çevresine çakılan ağaçlarla ok aralarına gerilen ince uzun ip.

DEREBAĞ

Erzincan ilinde, Çağlayan bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu kenti, Cide belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Kavaklıdere ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Yozgat şehrinde, Salmanlı bucağına bağlı bir yer.

KAYADAĞ

Bitlis şehri, Narlıdere nahiyesine bağlı bir yer.

KASIBAĞ

Kadın başlığı.

MALAMAĞ

Taneleri ayrılmamış, samanla karışık tahıl.

OHLAMAĞ

Vurmak, nazar değdirerek öldürmek.

DELİBAĞ

Aşılanmamış amerikan çubuğundan yetiştirilmiş bağ. Bağ kenarlarında kendiliğinden biten, top top beyaz çiçekli ve uzun dalları eğilip bükülebilen, bağ çubuklarını bağlamakta kullanılan bir bitki.

AKCADAĞ

Kerestesi ak, yağsız, sert bir çeşit ağaç.

DİNÇÇAĞ

Gücü ve sağlık durumu yerinde olan kimse.

TUNÇÇAĞ

Zamanının sağlam ve güçlü kimsesi.

AKABBAĞ

Bembeyaz, çok beyaz, tertemiz.

AYAKCAĞ

Merdiven, merdiven basamağı.

KAPIBAĞ

Muğla kenti, Yatağan belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.