AĞ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "" olan, toplam 339 adet kelime bulunmaktadır. ağ ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ağ ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ağ olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRABİLMEK, AĞIRLAŞTIRABİLMEK

16 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRABİLME, AĞIRLAŞTIRABİLME

15 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRILMAK, AĞAÇKAKANGİLLER, AĞIRLAŞTIRILMAK

14 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRILMA, AĞAÇLANDIRILIŞ, AĞIRLANABİLMEK, AĞIRLAŞABİLMEK, AĞIRLAŞTIRILMA, AĞIRLATABİLMEK, AĞIRLAYABİLMEK

13 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRMAK, AĞDALAŞTIRMAK, AĞIRLAŞTIRMAK, AĞIRŞAKLANMAK, AĞIRLANABİLME, AĞIRLAŞABİLME, AĞIRLATABİLME, AĞIRLAYABİLME, AĞIRLIKLARINA

12 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRMA, AĞBENEKLİLİK, AĞDALAŞTIRMA, AĞILANDIRMAK, AĞIRBAŞLILIK, AĞIRCANLILIK, AĞIRKANLILIK, AĞIRLAŞTIRMA, AĞIRŞAKLANMA, AĞIZLIKÇILIK, AĞAÇKAKANLAR, AĞAÇLANDIRIŞ

11 harfli kelimeler

AĞILANDIRMA, AĞIRELLİLİK, AĞLAYICILIK, AĞAÇLIHÜYÜK, AĞAÇLIPINAR, AĞALAROBASI, AĞAMEZRAASI, AĞARABİLMEK

10 harfli kelimeler

AĞAÇLANMAK, AĞAÇLAŞMAK, AĞAÇSIZLIK, AĞARTILMAK, AĞDALANMAK, AĞDALAŞMAK, AĞILLANMAK, AĞIRLANMAK, AĞIRLAŞMAK, AĞIRLATMAK, AĞIZLAŞMAK, AĞRISIZLIK, AĞAÇKÜPESİ, AĞAÇLIDERE, AĞARABİLME, AĞDIRHASAN, AĞDURULMAK, AĞILLANMAH, AĞIRLIKLAR

9 harfli kelimeler

AĞABEYLİK, AĞAÇÇILIK, AĞAÇDELEN, AĞAÇKAKAN, AĞAÇKESEN, AĞAÇLAMAK, AĞAÇLANMA, AĞAÇLAŞMA, AĞAÇLIKLI, AĞALANMAK, AĞARTILMA, AĞDACILIK, AĞDALANMA, AĞDALAŞMA, AĞDALILIK, AĞILANMAK, AĞILAŞMAK, AĞILLANMA, AĞIRBAŞLI, AĞIRCANLI, AĞIRKANLI, AĞIRLAMAK, AĞIRLANMA, AĞIRLAŞMA, AĞIRLATMA, AĞIRLIKLI, AĞIRSAMAK, AĞITÇILIK, AĞIZLAMAK, AĞIZLAŞMA, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AĞACIMSI, AĞAÇÖREN, AĞALANMA, AĞARTMAK, AĞDIRMAK, AĞILAMAK, AĞILANMA, AĞILAŞMA, AĞIRAYAK, AĞIRELLİ, AĞIRLAMA, AĞIRSAMA, AĞITLAMA, AĞIZLAMA, AĞLAMALI, AĞLANMAK, AĞLAŞMAK, AĞLATMAK, AĞLAYICI, AĞRITMAK, AĞABEGİN, AĞABEYLİ, AĞACALAR, AĞACALIK, AĞAÇALIK, AĞAÇALTI, AĞAÇARDI, AĞAÇBAŞI, AĞAÇBÜKÜ, AĞAÇÇAMI, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

AĞABABA, AĞAÇÇIK, AĞAÇLIK, AĞAÇSIZ, AĞARMAK, AĞARTMA, AĞBENEK, AĞCILIK, AĞDALIK, AĞDIRMA, AĞILAMA, AĞINMAK, AĞIRLIK, AĞIRŞAK, AĞIZCIL, AĞIZDAN, AĞIZLIK, AĞIZOTU, AĞIZSIL, AĞIZSIZ, AĞLAMAK, AĞLAMSI, AĞLANMA, AĞLANTI, AĞLASUN, AĞLAŞMA, AĞLATIŞ, AĞLATMA, AĞLAYIŞ, AĞNAMAK, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AĞABEY, AĞAÇLI, AĞAÇSI, AĞALIK, AĞARIK, AĞARMA, AĞARTI, AĞDACI, AĞDALI, AĞIMLI, AĞINMA, AĞIRCA, AĞITÇI, AĞIZLI, AĞLAMA, AĞLATI, AĞNAMA, AĞRILI, AĞRIMA, AĞABAY, AĞACAN, AĞACAT, AĞACIK, AĞAÇÇI, AĞAHAN, AĞAKÖY, AĞALAR, AĞALTI, AĞAMET, AĞAMSI, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

AĞCIK, AĞILI, AĞMAK, AĞNAM, AĞRAZ, AĞYAR, AĞACA, AĞACI, AĞARA, AĞDUK, AĞDÜK, AĞGER, AĞGIN, AĞGUN, AĞGÜL, AĞIDA, AĞILA, AĞIRI

4 harfli kelimeler

AĞAÇ, AĞCI, AĞDA, AĞIL, AĞIM, AĞIN, AĞIR, AĞIŞ, AĞIT, AĞIZ, AĞLI, AĞMA, AĞRI, AĞSI, AĞAL, AĞAN, AĞAR, AĞER, AĞEŞ, AĞEY, AĞIÇ

3 harfli kelimeler

AĞA, AĞI, AĞE

2 harfli kelimeler

Bazı kelimelerin anlamları

İplik, sicim, tel vb. ince şeylerden kafes biçiminde yapılmış örgü. Ulaşım ve iletişim gibi alanlarda ülkenin her yerine yaygınlaştırılmış şebeke. Örümcek vb. hayvanların salgılarıyla oluşturdukları örgü. Çaprazlama örgü ile yapılmış olan ve kale direkleri arkasına gerilen örgü, file. Pantolon veya külotun apış arasına gelen yeri, apışlık. Tuzak. Oyun alanını ortadan ikiye bölen iple yapılmış örgü, file.

AĞIRLAŞTIRABİLMEK

Ağırlaştırma imkânı veya olasılığı bulunmak.

AĞAÇLANDIRILMA

Ağaçlandırılmak işi.

AĞIRLANABİLMEK

Ağırlanma olasılığı bulunmak.

AĞAÇLANDIRABİLMEK

Bir yeri fidanlar dikerek ağaçlı duruma getirme olasılığı bulunmak.

AĞIRLATABİLMEK

Ağırlatma imkânı veya olasılığı bulunmak.

AĞAÇLANDIRABİLME

Ağaçlandırabilmek işi.

AĞAÇLANDIRILMAK

Ağaçlı duruma getirilmek.

AĞIRLAŞTIRILMA

Ağırlaştırılmak işi.

AĞAÇKAKANGİLLER

Omurgalı hayvanlardan kuşlar (Aves) sınıfının gökkuzgunumsular(Coraciiformes) takımından, kama biçiminde gagalı, sert kuyruklu, ağaçlara tırmanan, böceklerle beslenen bir familya. Yeşil ağaçkakan (Picus viridis), küçük yeşil ağaçkakan (P.canus), kara ağaçkakan (Dryocopus martius), orman alaca ağaçkakan (Dendrocopos major), küçük ağaçkakan (D.minör) iyi bilinen türleridir. (Picidae, Lat. picus = ağaçkakan):Omurgalı hayvanlardan kuşlar (Aves) sınıfının ağaçkakanlar (Pici) alt-takımının bir familyası. Kama biçiminde gagalı, sert kuyruklu, ağaçlara tırmanan kuşlardır. Böcek v.b. yerler. Yeşil ağaçkakan (Picus viridis), külrengi ağaçkakan (P. canus), kara ağaçkakan (Dryocopus martinus), büyük alaca ağaçkakan (Dryobates major), küçük alaca ağaçkakan (D. minor), döner-boyun (jynx torquilla) iyi bilinen türleridir.

AĞIRLAŞTIRABİLME

Ağırlaştırabilmek işi.

AĞAÇLANDIRMAK

Bir yeri ağaçlı duruma getirmek.

AĞIRLAYABİLMEK

Ağırlama imkânı veya olasılığı bulunmak.

AĞAÇLANDIRILIŞ

Ağaçlandırılma işi.

AĞIRLAŞTIRILMAK

Ağırlaştırma işi yapılmak.

AĞIRLAŞABİLMEK

Ağırlaşma imkânı veya olasılığı bulunmak.

  -   -   -  

Anlamında AĞ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde AĞ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABARTICILIK

Abartıcı olma durumu, abartmacılık, mübalağacılık.

ABANA

Kastamonu iline bağlı ilçelerden biri.

ACAYİP

Sağduyuya, göreneğe, olağana aykırı, garip, tuhaf, yadırganan, yabansı. Şaşma anlatan bir söz.

ABANOZLAŞMAK

Ağaç gibi maddeler suda uzun süre kalarak kararmak. Güneşte uzun süre kalarak kararmak, matlaşmak, sertleşmek.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABARTICI

Abartıyı huy edinen (kimse), abartmacı, mübalağacı.

ACIGÖL

Nevşehir iline bağlı ilçelerden biri.

ACENTE

Bir kuruluşun yaptığı işi onun adına kazanç karşılığında yürüten daha küçük kuruluş. Bu kuruluşun veya şubelerinin başında bulunan kimse. Bir kuruluşa bağlı olmaksızın sözleşmeye dayanarak belirli bir yer ve bölge içinde sürekli olarak ticarethane veya işletmeyi ilgilendiren işlerde aracılık eden, bunları o işletme adına yapan kimse. Banka şubesi. Vapur ortaklığı.

ABAŞO

Gemiyi baştan veya kıçtan halatla karaya bağlama. Altta, aşağıda bulunan, alttaki.

ABLİ

Yatay serenlerin ucuna bağlı bulunan ve bunları sağa, sola veya ortaya çevirmek için yararlanılan halat veya palanga.

ABDÜLLEZİZ

Akdeniz bölgesinde ve Afrika'da yetişen, çok yıllık, yumrulu ve otsu bir bitki (Cyperus esculentus). Bu bitkinin yemiş olarak yenilen, tatlı ve yağlı ürünü.

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

ABRAKADABRA

Eski çağlarda bazı hastalıklara iyi geldiğine inanılan büyülü söz. Sihirbazların sıkça kullandığı büyü sözü.

ABLATYA

Uzunluğu 150, genişliği 4-10 kulaç olan, geniş gözlü bir balık ağı türü.

ABARTI

Bir şeyi, bir olayı olduğundan büyük veya çok gösterme, mübalağa.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABANDIRMAK

Bir kimsenin bir yere veya bir kimseye yaslanmasını sağlamak. Bir hayvanı yere çöktürmek.