Sonu TALK ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "talk" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu talk ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında talk olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde talk olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TALK

Genellikle açık yeşil, toz durumundayken yağlı bir görünümde, özgül ağırlığı 2,7, sertliği 1 olan, hidratlı doğal magnezyum.

  -   -   -  

Anlamında TALK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TALK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KARGABÜKEN

Bitişik taç yapraklı iki çeneklilerden, yaprakları karşılıklı, çiçekleri talkım durumunda olan, meyvesi zehirli bir ağaç (Stryhnos nux-vomice). Bu ağacın striknin elde edilen tohumu.

MERSİNGİLLER

İki çeneklilerden, mersin, karanfil, okaliptus gibi yaprakları almaşık, çiçekleri genel olarak talkım durumunda bulunan, güzel kokulu bitkileri içine alan bir familya.

TALKA

Düzensiz, karışık : Bugün başım talkalı. Kâğıt, defter sayfası.

SABUNTAŞI

Yumuşak, kolay oyulabildiğinden süs eşyası yapımında kullanılan, 800-1000°C ye ısıtıldığında sertleşen ve bu hâliyle de yüksek gerilim yalıtıcısı olarak kullanılan,tanecikli veya iri kaba kütleli bir talk.

TELHİN

Talkın; nasihat; öğüt.

TELKİN

Bir duyguyu, bir düşünceyi aşılama. Bilinç dışı bir sürecin aracılığıyla, kişinin ruhsal veya fizyolojik alanıyla ilgili bir düşüncenin gerçekleştirilmesi. Talkın.

VACİBİ

Çapkın. Eşcinsel erkek. Evlilik dışı doğan çocuk, piç. Talk pudrası.