Sonu MARK ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "mark" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu mark ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında mark olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde mark olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MARK

Alman para birimi. Markka.

  -   -   -  

Anlamında MARK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MARK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

FASON

Kesim. Malzemesi marka sahibi tarafından karşılanarak başka bir firmaya yaptırılan mal, fason mal.

ÇEYREK

Dörtte bir. On beş dakikalık zaman. Gümüş mecidiyenin dörtte biri değerinde olan beş kuruş. Çeyrek altın. Alman markı.

MARKALAMA

Markalamak işi.

FENİK

Alman markının yüzde biri. Çok az para.

MARKASIZ

Markası olmayan.

BELLİK

İşaret, marka. Ayraç.

MAOCULUK

Çin lideri Mao Çe-Tung'un düşüncelerine dayanan Marksist akım.

MARKİZ

Markinin karısı. Bir kapı veya pencere önünde yağmurdan korunmak için yapılmış olan saçak. İki kişilik, alçak, oldukça geniş koltuk.

MARKETÇİ

Market işleten kimse.

MARKACI

Marka satan kimse. Marka düşkünü olan kimse.

MARKALANMA

Markalanmak işi.

KOMÜNİZM

Bütün malların ortaklaşa kullanıldığı ve özel mülkiyetin olmadığı toplum düzeni, komünistlik. Böyle bir düzenin kurulmasını amaçlayan siyasi, ekonomik ve toplumsal öğreti, komünistlik Komünizm, komünistliği tüm dünyaya yayılmasını hedefler. Bu amaçla Lenin'in mantığıyla yola çıkarak bir adım ileri, iki adım geri taktiği uygular. Yani komünizm'in gelişmesi için gerekirse geri adım atmış gibi davranır veya görüşlerinde değişiklikler yapmış gibi gözükür. Ülkemizde son 40 yıldır terör eylemi gerçekleştiren sol örgütlerin tamamına yakını Komünizm'den etkilenen ateist, marksist, leninist örgütlerdir. Bunlara örnek olarak PKK, DHKP-C ve MLKP verilebilir..

ANTİKA

Tarihsel bir döneme ait olan. Mendil, örtü, yatak çarşafı vb. bezlerin kenarlarına paralel ipliklerden bir bölümü çekilip dikey olanların ikisi, üçü bir arada tire ile sarılarak yapılmış olan diş diş süs, sıçandişi. Genele, olağana, geleneğe aykırı, acayip, tuhaf, çarliston marka. Eski çağlardan kalma eser. Antik.

MARKALANMAK

Markalama işi yapılmak.

MARKALI

Markası olan.

MARKETÇİLİK

Market işletme işi.

DANİMARKALI

Danimarka halkından veya bu halkın soyundan olan kimse.

DANCA

Danimarka dili. Bu dille yazılmış olan.

KRON

Danimarka, Estonya, İsveç, İzlanda Norveç ve Slovakya'nın para birimi.

MARKE

"Takım oyunlarında karşı takımdaki bir oyuncuyu yakından izlemek, tutmak, gölgelemek, markaja almak" anlamındaki marke etmek birleşik fiilinde geçen bir söz.