Sonu HAMİLE ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "hamile" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu hamile ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında hamile olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde hamile olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

15 harfli kelimeler

YERGÜNNÜKHAMİLE

6 harfli kelimeler

HAMİLE

Bazı kelimelerin anlamları

HAMİLE

Gebe.

YERGÜNNÜKHAMİLE

Kadınlarda aş yerme.

  -   -   -  

Anlamında HAMİLE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde HAMİLE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AŞERMEK

Hamilelikte bazı yiyeceklere karşı aşırı düşkünlük göstermek, çok arzulamak veya nefret etmek, tiksinmek.

GRAVİDUS

Yüklü, gebe, hamile olan.

YÜKLİ

Hamile.

AMNİYOSENTEZ

Hamileliğin ilk aylarında fetüsün bulunduğu amniyon sıvısından alınan örneklerde, kromozom ve biyokimyasal analizler yapılarak, doğacak çocuğun hem cinsiyetinin hem de genlere bağlı kusurların belirlenmesi metodu. Transabdominal yolla uzun bir kanül kullanarak amniyon kesesinden amniyon sıvısı örneği alma işlemi.

YÜKLENDİRMEK

Gebe bırakmak, hamile etmek.

HAMİLELİK

Gebelik. Hamile elbisesi.

PARTLI

Hamile kadın, göbekli, şişman.

YUKLİ

Hamile, gebe.

YÜYHLİ

Yüklü; gebe; hamile.

PREZERVATİF

Cinsel ilişkiyle geçebilecek hastalıklardan korunmak veya kadının hamile kalmasını önlemek için erkeklerin kullandığı ince, saydam bir tür kılıf, kondom, kaput (I).

HAMELİ

Muska, nazarlık. Hamile, yüklü.

GEBE

Karnında yavru bulunan (kadın veya hayvan), yüklü, hamile, iki canlı, aylı. Bir birikim sonucu ortaya çıkması beklenen (durum veya olaylar). Minnet altında kalan. İçinde oğulcuk veya dölüt bulunan (döl yatağı).

YÜHLİ

Hamile.

AMİLE

Hamile. Bir işi yapmakla yükümlü olan.

GEBELİK

Gebe olma durumu, hamilelik. Döllenme ile doğum arasında geçen süre. Minnet altında kalma.

ÇIĞIT

Karlı yerlerde kürekle açılan yol. Hamile kadınların yüzünde görülen koyu renkli leke. Çekirdek. Bazı kimselerin yüzlerinde bulunan nokta nokta esmer lekeler, çil. Pamuk çekirdeği.