Sonu BESLEK ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "beslek" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu beslek ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında beslek olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde beslek olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BESLEK

Besleme, hizmetçi, ahretlik.

  -   -   -  

Anlamında BESLEK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BESLEK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

BESLEME

Beslemek işi. Herhangi bir kuruluşu, onun maddi yardımları dolayısıyla körü körüne destekleyen. Evlatlık olarak alınarak ev işlerinde çalıştırılan kız, besleme kız, beslemelik, beslek. Akım voltajı.

AHRETLİK

Ahret kardeşi olan kadınlardan her biri. Öbür dünyada karşılığı görüleceğine inanarak yapılmış olan (iş veya iyilik). Besleme kız, beslek.

ÖZBESLENEN

Besinini bağımsız olarak sağlayan, inorganik azot, azotlu madde ve CO2'den protein ve karbonhidratların sentezini yapabilen (bitki), kendibeslek, ototrof.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük