BESLEK ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "beslek" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. beslek ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu beslek ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde beslek olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BESLEK

Besleme, hizmetçi, ahretlik.

  -   -   -  

Anlamında BESLEK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BESLEK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AHRETLİK

Ahret kardeşi olan kadınlardan her biri. Öbür dünyada karşılığı görüleceğine inanarak yapılmış olan (iş veya iyilik). Besleme kız, beslek.

ÖZBESLENEN

Besinini bağımsız olarak sağlayan, inorganik azot, azotlu madde ve CO2'den protein ve karbonhidratların sentezini yapabilen (bitki), kendibeslek, ototrof.

BESLEME

Beslemek işi. Herhangi bir kuruluşu, onun maddi yardımları dolayısıyla körü körüne destekleyen. Evlatlık olarak alınarak ev işlerinde çalıştırılan kız, besleme kız, beslemelik, beslek. Akım voltajı.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük