Sonu N ile biten 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "n" olan 6 harfli toplam 2809 adet kelime bulundu. Sonu n harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında n harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde n harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

POSYON

Ağızdan kaşıkla verilen, bir veya daha fazla etkin maddeyi içeren ve tatlı lezzetli bir ilaç biçimi.

SAKMAN

Ayağa giyilen mest. Uyanık, akıllı kimse. Sessiz, sakin kimse.

İLALAN

Ülke alan, ülke fetheden.

NEŞREN

Yayım yoluyla.

OKUTAN

Eğitici, öğretmen.

GUANİN

DNA ve RNA'nın yapısına giren bir pürin bazı, guanozin nükleotit. DNA ve RNA'nın yapısına katılan bir pürin bazı. Balıklarda dermis tabakasında bulunan, gümüş-beyaz veya yanar döner mavi-yeşil renk tonlarını veren bir renk pigmenti. DNA ve RNA'nın yapısına giren bir pürin bazı, guanozin nükleotit.

VARKAN

Varken.

ÇELTİN

Bir kuş tuzağı.

CİLDEN

Saraçların kullandıkları tahta mengene.

ÇALGUN

Sıcak veya soğuktan gelişemeyerek cılız kalan ekin. Sağanak yağmur.

PARDON

"Özür dilerim, affedersiniz" anlamlarında kullanılan bir söz.

ŞOVMEN

Gösteri adamı.

ÇÖYLEN

Suyu ağaç oluktan akan ilkel çeşme.

CINĞAN

Çingene.

PORSUN

Tavşan.

TÜMHAN

Gerçek hükümdar.

RAHVAN

Koşarken bir yandaki iki bacağını aynı anda atan binek hayvanlarının biniciyi sarsmayan en yavaş koşma biçimi. Bu biçimde koşan (binek hayvanı). Binek hayvanı bu biçimde koşarak.

KAVRAN

Boş arı peteği. Boş arı kovanı. Ağaçtan oyulmuş kapaklı kavanoz. İçi boş ağaç fıçı. Kervan, yolcu topluluğu. Bir kaç yıl önce kesilerek içi çürümüş, boşalmış ağaç. Arı kovanı. İçi boş, içi çürüyüp boşalmış (ağaç), bk. kavrah. Silindir biçiminde içi boş ağaç kap. (Kuzköy Akkuş Ordu).

YEFTİN

Hafif.

DİLŞEN

Gönlü şen, sevinçli.