Sonu N ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "n" olan 4 harfli toplam 264 adet kelime bulundu. Sonu n harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında n harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde n harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ANIN

Onun. Onun için. Onun için, tevekkeli değil: Anın söylenmiyor, meğer küsmüş.

ÖDÜN

Uzlaşmaya varabilmek için hak, istek veya savlarının bir bölümünden, karşı taraf yararına vazgeçme, ödünleme, ivaz, taviz. Bir ülkenin yaptığı anlaşma ile, başka ülke ya da ülkelerin mallarına uygulanacak bildirmelik yönünden tanıdığı ayrıcalık.

OBEN

"O, benim" anlamında kullanılan bir isim".

EFEN

Kolay.

EVÜN

Ahır ve avlu damı. Taneleri olgunlaşmış tahıl.

ÖKÜN

Yemek : Ökün hazırlandı mı?.

ÖREN

Kalıntı.

UĞAN

Tanrı.

AKIN

Kalabalık bir şeyin arkası kesilmeyen bir geliş durumunda olması. Düşman topraklarına tedirgin etme, yıldırma, çapul vb. amaçlarla toplu olarak yapılmış olan baskın. Gol atmak veya sayı yapmak amacıyla karşı takımın sahasına doğru genellikle topluca girişilen hücum. Kazak ve Kırgız Türklerinin saz şairlerine verdiği ad.

DREN

Ark. Ameliyat sonrası vücut içinde kalan doku artıklarını ve sıvıları dışarı atmak veya yara üzerindeki iltihabı akıtmakta kullanılan bükülgen tüp, akıtaç.

EYİN

Üst baş, giyecek, elbise. İç çamaşırı. Üst baş. Sırt. Vücut, beden. Sırt, arka. Göğüs kemiği.

USAN

Gafil, gevşek, tembel. İsteksiz.

ÖĞUN

Yemek zamanı.

İĞEN

Arkadaş. Çok, gayet, pek, ziyade, daha ziyade.

ÖĞÖN

Yemek zamanı.

ÖDEN

Mide, karın.

GOON

Gönül.

BÖĞN

Bugün.

OGÜN

Anımsanan, belirli bir günde doğan kimse.

ODAN

Oradan.