Sonu CE ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ce" olan, toplam 857 adet kelime bulunmaktadır. Sonu ce ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında ce olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ce olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

14 harfli kelimeler

KİLOMETRELERCE, MESULİYETSİZCE, MÜNASEBETSİZCE

13 harfli kelimeler

MERHAMETSİZCE, BÜYÜKİSMAİLCE, DİSİPLİNSİZCE, HAYSİYETSİZCE, KARAKTERSİZCE, KOMPLEKSSİZCE, MEYMENETSİZCE, OLABİLDİĞİNCE, PROFESYONELCE, SALKIMKÜFLÜCE, YETİŞMİYESİCE, YUKARIGÖZLÜCE, YUKARIGÜLLÜCE, YUKARIGÜNEYCE, YUKARIKEPİRCE

12 harfli kelimeler

BÜYÜKÇEKMECE, GÖSTERİŞLİCE, GÜRÜLTÜSÜZCE, KÜÇÜKÇEKMECE, TERBİYESİZCE, AŞAGIGÖZLÜCE, AŞAĞIGÜLLÜCE, BECERİKSİZCE, CESARETSİZCE, DEĞİŞTİRMECE, DÜŞÜNCESİZCE, DÜZDEĞİŞMECE, ELVERDİĞİNCE, FİLİZKÜFLÜCE, GENEZLERİNCE, KARGINYENİCE, KÜÇÜKSÜTLÜCE, LİYAKATSİZCE, MAHARETSİZCE, MARİFETSİZCE, MİKROİZLENCE, NEZAKETSİZCE, SÖYLETMEMECE, SÜNNETYENİCE, TECRÜBESİZCE, TÖLEMİYESİCE, YENİCEGÖRİCE, YETENEKSİZCE, YİNİLMEYİNCE, YUKARIEMERCE, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

CENTİLMENCE, HÜRMETSİZCE, KÜLFETSİZCE, KÜLHANBEYCE, TEDBİRSİZCE, TEKLİFSİZCE, ZAHMETSİZCE, ADALETSİZCE, AŞAĞIEMERCE, AŞAĞIEMİRCE, AŞAĞIESENCE, BELENYENİCE, BİLİNÇSİZCE, BÜYÜKESENCE, ÇAKIRYENİCE, DEFEATLERCE, DİKKATSİZCE, DİPDİRİLİCE, HANLIYENİCE, IŞILDAKBÖCE, IŞILKÜFLÜCE, KANAATSİZCE, KAPRİSSİZCE, KELEMYENİCE, KUVVETSİZCE, KÜÇÜKESENCE, KÜÇÜKYENİCE, MİNNETSİZCE, ÖNEMSEMEZCE, PEYGAMBERCE, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

ÇETREFİLCE, DELİŞMENCE, HABERSİZCE, HEYBETLİCE, KALENDERCE, KENDİSİNCE, KESTİRMECE, KUVVETLİCE, PORTEKİZCE, SEBEPSİZCE, TEMKİNLİCE, YÜZLEŞMECE, AKBÖĞRÜLCE, AŞAĞIEKECE, BAŞYELLİCE, BELLETMECE, BİÇİMSİZCE, BİLGİSİZCE, BOKLANBÖCE, CENGAVERCE, CÜRETSİZCE, ÇEKİMSERCE, ÇEKİNGENCE, ÇELİMSİZCE, DEĞİRMENCE, DERBEDERCE, DİKKATLİCE, DİRİLTMECE, DÖNDÜRMECE, DÖNÜMLERCE, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

BERABERCE, BİNNETİCE, DİKENLİCE, EDEPSİZCE, GEREĞİNCE, GÖĞÜSLÜCE, GÖNÜLLÜCE, GÖRGÜLÜCE, HACİMLİCE, İNGİLİZCE, LAUBALİCE, MAHALLECE, MUCİBİNCE, ÖNEMSİZCE, SAATLERCE, SERSERİCE, SÜRYANİCE, ŞİŞİRMECE, ŞÖVALYECE, TÜRKMENCE, YETERİNCE, YÜZLEMECE, AÇGÖZLÜCE, AKBÖRÜLCE, AKBUBEŞCE, AKBULEŞCE, BALLIBÖCE, BERBERİCE, BEYYENİCE, BİLESİNCE, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AMATÖRCE, BENCİLCE, BİLGİNCE, BİNLERCE, CERMENCE, ÇELEBİCE, ÇERKEZCE, ÇİRKİNCE, DİNLENCE, EFENDİCE, ERMENİCE, GERGİNCE, GÖNLÜNCE, GÜÇSÜZCE, GÜNLERCE, HERCAİCE, İBRANİCE, KARAİMCE, KAVLİNCE, KENDİNCE, KEYFİNCE, MERKEZCE, MİSKİNCE, NANKÖRCE, ÖNEMLİCE, PİŞKİNCE, SERSEMCE, SESSİZCE, SLOVENCE, SÖYLENCE, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ACEMİCE, ARAMİCE, ASKERCE, AZERİCE, BEDENCE, BEĞENCE, BİLGECE, BİLMECE, BÖRÜLCE, BÖYLECE, BÜNYECE, CAHİLCE, CİMRİCE, ÇEÇENCE, ÇEHRECE, ÇEKİNCE, ÇEKMECE, ÇELMECE, ÇETİNCE, DERİNCE, DERRACE, DİKENCE, DÖNENCE, DÜRMECE, DÜŞÜNCE, DÜZENCE, DÜZMECE, EĞLENCE, ENAYİCE, EPEYİCE, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ACEMCE, AİLECE, AMİRCE, CANİCE, DELİCE, DERECE, DİBACE, DİRİCE, EĞRİCE, ENLİCE, EPEYCE, ESKİCE, FERACE, GÖRECE, HAİNCE, İÇMECE, İKİZCE, İPİNCE, KORECE, NETİCE, ÖDENCE, ÖRÜMCE, ÖVÜNCE, ÖYLECE, SADECE, ŞİİRCE, TAZECE, YENİCE, AĞINCE, AKBÖCE, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ABECE, BELCE, BENCE, BİZCE, BÖNCE, ÇİNCE, DEVCE, DİNCE, DÜZCE, EFECE, FİNCE, GÜNCE, İMECE, İRİCE, İYİCE, MELCE, SÖZCE, TEZCE, TÜMCE, ZEVCE, ACİCE, ADECE, ALÜCE, ARİCE, BAÇCE, BEĞCE, BEYCE, BİRCE, BOCCE, BOÇCE, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

CÜCE, ERCE, EVCE, GECE, GÖCE, GÜCE, HECE, İNCE, LİCE, NECE, NİCE, ÖNCE, YÜCE, AVCE, AYCE, BECE, BOCE, BÖCE, CECE, CİCE, DACE, ELCE, EMCE, EYCE, GİCE, GOCE, HÖCE, İMCE, İYCE, KACE, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

ACE, ECE, İCE, ÖCE, UCE, ÜCE

2 harfli kelimeler

CE

Bazı kelimelerin anlamları

CE

Türk alfabesinin üçüncü harfinin adı, okunuşu. Kucak çocuklarını, bebekleri eğlendirmek için çıkarılan ses. Seryum elementinin simgesi. Sarı: Şehirden ce yemeni aldım.

OLABİLDİĞİNCE

Olabildiği kadar. Olduğu kadar. Yeterince.

MÜNASEBETSİZCE

Münasebetsiz bir biçimde.

YETİŞMİYESİCE

Büyümeden ölsün (ilenç).

PROFESYONELCE

Profesyonel bir biçimde.

MERHAMETSİZCE

Merhamet etmeksizin, merhametsiz bir biçimde, acımadan, merhametsizcesine, kalpsizce.

KARAKTERSİZCE

Karaktersiz bir biçimde.

KOMPLEKSSİZCE

Kompleksiz bir biçimde.

MEYMENETSİZCE

Meymenetsiz bir biçimde.

MESULİYETSİZCE

Mesuliyetsiz bir biçimde.

DİSİPLİNSİZCE

Disiplinsiz bir biçimde.

KİLOMETRELERCE

Mesafece uzun süren.

HAYSİYETSİZCE

Haysiyetsiz bir biçimde.

YUKARIGÖZLÜCE

Ağrı ili, Hamur ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

SALKIMKÜFLÜCE

Atların, seyrek olarak develerle sığırların deri ve iç örgenlerinde irinli urlar yapan bulaşıcı mantar hastalığı.

BÜYÜKİSMAİLCE

Edirne şehri, Sırpsındığı nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

  -   -   -  

Anlamında CE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde CE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABRAMAK

Fırtınalı havalarda gemiyi ustalıkla yönetmek. Başarmak, bir işi becermek.

ABANDONE

Boks sporunda dövüşemeyecek duruma gelen boksörün karşılaşmayı yarıda bırakması. Herhangi bir olay karşısında çaresiz duruma düşme.

ABA

Abla. Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük. Bu kumaştan yapılan. Kepenek. Yünün dövülmesiyle yapılmış olan kalın ve kaba kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan ve dervişlerce giyilen hırka. Anne.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ACEMİ

Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen. Saraya yeni alınmış cariye. İşinde, mesleğinde yeni olan, toy. Bir yere, bir şeye yabancı olan.

ACELECİ

Tez iş gören, çabuk davranan, canı tez, farfara, fırtına gibi, içi tez, ivecen, iveğen, kıvrak, sabırsız, tez canlı, telaşlı, acul.

ACEMİCE

Toyca, beceriksizce, acemicesine.

ACEMİLEŞMEK

Beceriksizlik göstermek.

ACEMLEŞME

Acemleşmek durumu.

ABONE

Süreli yayınları, parasını önceden ödeyerek alma işi. Bir şeyi sürekli olarak kullanmak için hizmeti verenle sözleşme yapan kimse, sürdürümcü. Bir yere gitmeyi alışkanlık hâline getiren (kimse).

ACEMİLİK

Acemi olma durumu, toyluk. Acemice davranış, toyluk.

ACELECİLİK

Aceleci olma durumu, ivecenlik.

ACEMLEŞTİRME

Acemleştirmek işi.

ACEMLEŞTİRMEK

Acemleşme işini yaptırmak.

ABİYE

Gece kıyafeti.

ABDESTLİK

Abdest alınacak yer. Abdest alınırken giyilen ve kolsuz hırkaya benzeyen bir giyecek türü.

ACEMİLEŞME

Acemileşmek durumu.

ACABA

Şüphe, kuşku. (a'caba:) Merak, kararsızlık veya kuşku anlatan bir söz, acep.

ABACI

Aba yapan ya da satan kimse. Asalak. Bedavacı. Abadan giyecek yapan veya satan kimse.

ACENTELİK

Acentenin yaptığı iş. Acente kuruluşu.