Sonu ŞARP ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "şarp" olan, toplam 4 adet kelime bulunmaktadır. Sonu şarp ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında şarp olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde şarp olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

5 harfli kelimeler

EŞARP, AŞARP, İŞARP

4 harfli kelimeler

ŞARP

Bazı kelimelerin anlamları

ŞARP

Saçaklı kadın şalı. Şıp diye, birdenbire (yakalamak için).

AŞARP

Kadın baş örtüsü.

EŞARP

Başörtüsü.

İŞARP

Eşarp, baş örtüsü.

  -   -   -  

Anlamında ŞARP bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ŞARP geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÇÖLME

Baş ağrıdığı zaman alna bağlanan ince eşarp veya örtü gibi şeyler.

TÜLÜ

Uzun tüylü, özel güreşlerde yararlanılan erkek deve. 1.Uzun tüylü, güreşçi erkek deve. 2.Buhur ve adi devenin çiftleşmesinden doğan erkek deve. 3.Erkek davar. 4.Bir yaşındayken doğurmuş keçi, koyun. 5.Bir buçuk, iki ay önce kırkılmış koyun. 1.Uzun tiftiklerden aralıklı dokunan bir çeşit seccade. 2.Halı. 3.İnce eşarp. 4.Yaşlı kadınların düğünlerde başlarına örttükleri uzun tül. 5.Hamam havlusu. 1.Dağınık, kabarık (saç ve benzerleri şeyler için). 2.Çok ve uzun tüylü : Göksü tülü bir adam. Şeftali. Erkek deve. Boynu uzun tüylü, iri deve. Uzun tiftikten dokunan seccade. Tüylü. Keçi kılından ilmik atılarak dokunan seccade, namazlık (Ç. Çiftliği). Bir deve cinsi. Halının kaba türü (Yenikent Aksaray Niğde). Adana ili, Saimbeyli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

GURGURA

Gırtlak. Fesin üzerine bağlanan krep eşarp.

TELLİKUŞAK

Şarpa balığı.

AŞAB

İpekli baş örtüsü, eşarp.

EŞAP

Eşarp, baş örtüsü.