Sonu Ş ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ş" olan 7 harfli toplam 590 adet kelime bulundu. Sonu ş harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ş harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ş harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ARKADAŞ

Birbirlerine karşı sevgi ve anlayış gösteren kimselerden her biri, bacanak, eş, yâren, yoldaş. Bir ortamda birlikte bulunanlardan her biri, hempa, refik.

GURABEŞ

Porsuk.

ALAMBAŞ

Yüksek alev, çalı, ot ateşi.

GEZİNİŞ

Gezinme işi.

PEPEKUŞ

Hindibaya benzer bir ot.

MİNAHİŞ

Ahşap yapıların duvarlarında, aralarına kerpiç dizmek için. 10-12 cm. aralıkla çakılan ağaçlar.

GAGALEŞ

Çok zayıf kişi.

OKULDAŞ

Okul arkadaşı.

DİNÇTAŞ

Gücü ve sağlık durumu yerinde olan kimse.

ÇEKİNİŞ

Çekinme işi.

İÇLENİŞ

İçlenme işi.

TAPINIŞ

Tapınma işi.

DİRETİŞ

Diretme işi.

İNCİTİŞ

İncitme işi.

AKÇATAŞ

Ankara ilinde, Hasayaz nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çorum şehrinde, Kargı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum şehri, Horasan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu kenti, Akkaya bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Nevşehir ilinde, Hacıbektaş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sivas şehrinde, Gölova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Şanlıurfa şehrinde, Viranşehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

FIŞAFIŞ

Manda pisliği.

DAYAYIŞ

Dayama işi.

BOYANIŞ

Boyanma işi.

BÜYÜYÜŞ

Büyüme işi.

ARKİDİŞ

Arkadaş.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük