Sonu Ş ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ş" olan 4 harfli toplam 145 adet kelime bulundu. Sonu ş harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ş harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ş harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ETİŞ

Gürültü: Dışardaki etiş nedir?.

ÖLEŞ

Leş. ölü.

ALAŞ

Siyahla beyaz karışık renk, siyahlı beyazlı. Sıcak su. Pis su. Büyük ve siyahlı beyazlı bostan köpeği. Yeşil başlı erkek ördek. Kula at. İkiyüzlü, ara bozucu. Obur, çok yiyen. Köpekleri uyarmada kullanılan bir çağrı.

KIRŞ

Bahçe ve tarlalarda ürün toplandıktan sonra kalan sebze gövdeleri: Çocuk kırş toplamaya gitti.

ABEŞ

Abla, kız kardeş. Kula renkte at. Açık pembe. Alnı akıtmalı hayvan. Derisi alacalı hayvan, insan. Dönek, hileci. Çirkin, kötü. Gülünç. Saçma sapan. Aksi, söz dinlemez. İnsana yakın olmıyan, yabanıl.

HAVŞ

Avlu, bahçe.

EĞEŞ

Kazan ya da teknedeki hamuru kazımaya yarayan bir çeşit araç.

GAYŞ

Kayısı çekirdeği.

NAAŞ

Ölen insanın vücudu, ceset.

İNİŞ

İnme işi. Araçlı jimnastikte, atlayarak veya hızlanarak araçtan ayrılma durumu. Gerileyiş, çöküş. Yukarıdan aşağıya gittikçe alçalan eğimli yer, yokuş karşıtı.

EGEŞ

Ateş küreği.

USAŞ

Usanç.

ANIŞ

Ölen annesinin adını taşıyan çocuğa hitap: Gel buraya anışım. Kovandan peteği kesip almağa mahsus bıçak. Hatırlanan şey.

ADEŞ

Dost, arkadaş. Kardeş, kardeş edinilmiş olan. Adaş, adı bir.

KEVŞ

Keşif.

İBİŞ

Orta oyununda çoğu kez aptal uşak rolünü oynayan komedyen. Şapşal. Kısa boylu şişman adam. Soytarı, palyaço. Zenci. Ördek. Yolsuz birleşmelere aracılık eden kimse. Türk kuklasında komik uşak tipi. Kukla oyununun baş figürüdür. Eski tuluat oyunlarında çoğu kez uşak rolünü oynayan komik.

OĞUŞ

Erkek çocuk. Bereketli, çok: Bu yıl mahsulat oğuş oldu.

SÖÜŞ

Haşlanmış et. Düğünde güveye arkadaş ve akrabalarının verdikleri armağan.

HİŞŞ

Hiş.

OŞOŞ

Köpek.