Ş ile başlayan 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ş" olan, 6 harfli toplam 589 adet kelime bulunmaktadır. ş harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ş harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ş harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ŞILLIH

Kötü kadın; kokana.

ŞAPTAL

Kayısı.

ŞIRHIT

Göz çapağı.

ŞIPŞIK

Terlik.

ŞİİRCE

Mensur şiir.

ŞAKLAK

Şen, geveze. Çocukların başına bağlanan tülbent. Derideki sulu kabarcık.

ŞİLLEZ

Harç.

ŞENLİK

Şen olma durumu, şetaret. Sevinç, neşe. Belli günlerde yapılan, coşku veren eğlendirici gösterilerin tümü, bayram. Festival.

ŞEKLEN

Biçim bakımından, biçim yönünden.

ŞANSIZ

Ünsüz. Gösterişsiz. Kılıksız, kıyafetsiz.

ŞIPKIN

1.Yelle karışık yağmur. 2.Sulu kar.

ŞERİAT

Kur'an'daki ayetlere, Hz. Muhammed'in sözlerine dayanan İslam kanunu, İslam hukuku.

ŞİMENO

Avlu, taşlık.

ŞAŞORT

Yayla işleriyle uğraşan, kadın.

ŞELTEK

Yardımcı. Kalbur.

ŞUURLU

Bilinçli.

ŞENKÖY

Artvin kenti, Arhavi ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Artvin şehri, Veliköy nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın şehri, Karpuzlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Aydın ili, Koçarlı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehrinde, Dursunbey belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bingöl kenti, Yedisu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Denizli şehri, Çivril ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum ilinde, Çamlıkaya bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Gümüşhane şehri, Kelkit belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Hatay şehrine bağlı bir yerleşim yeri. Karabük şehrinde, Yenice ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehri, Cide belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kütahya şehrinde, Simav ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Mardin şehrinde, Midyat belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla ili, Selimiye nahiyesine bağlı bir bölge. Ordu ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Rize ili, Çamlıhemşin ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Siirt ilinde, Kurtalan belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tekirdağ ili, Şarköy ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Yalova ili, Çınarcık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Zonguldak şehrinde, Perşembe bucağına bağlı bir bölge.

ŞEVENK

Aydınlık, ışık. Coşku, neşe, eğlence: Düğün evi bu gün şevenkli.

ŞAKŞIR

Pantolon.

ŞİLEPE

Tatlı bulaşığı.