Ş ile başlayan 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ş" olan, 4 harfli toplam 147 adet kelime bulunmaktadır. ş harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ş harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ş harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ŞAKI

Ağrı, sancı. Baş ağrısı.

ŞEŞİ

Şaşı.

ŞOKE

"Birdenbire şaşırtmak, hoşa gitmeyecek bir şey yapmak" anlamlarındaki şoke etmek ve "birdenbire şaşırmak, hoşa gitmeyecek bir şeyle karşılaşmak" anlamlarındaki şoke olmak deyimlerinde kullanılan bir söz.

ŞAGA

Şaka.

ŞUFA

Ön alım.

ŞEPE

1.Çığ. 2.Yelin biriktirdiği kar yığıntısı. 3.Sulu sepken yağan kar. Boğa gerdanındaki sarkık et. Mayasız hamurdan yapılan sac ekmeği. Yufka ekmeği. Küçük, kalınca sac ekmeği. Kar yığını.

ŞAHİ

Zarbazan denilen topun en büyük türü. Yavuz Sultan Selimin bastırdığı altın para.

ŞİNA

Tekerleğin demir çemberi.

ŞİAR

Duyuş, düşünüş ve inanıştaki ayırıcı özellik, belgi. Ülkü, düstur.

ŞINA

1.Tekerleğin demir çemberi. 2.Tekerleğin demir çemberi ile tekerlek arasına çakılan taban demiri. Kelep. Odun yarmayı kolaylaştıran çivi. Tekerlek çemberi. Araba tekerlerindeki demir çember.

ŞANA

Yaba. Demir dirgen. Saç tarağı.

ŞÜEN

Gerdek gecesi gelinle güvey için hazırlanan yiyecek (baklava, tavuk vb.).

ŞÖTE

Şu yan.

ŞOYH

Işık.

ŞARP

Saçaklı kadın şalı. Şıp diye, birdenbire (yakalamak için).

ŞAŞİ

Şaşı.

ŞADİ

Memnunluk, sevinç, gönül ferahlığı.

ŞANG

Şak sesinin çınıltılısı. ''Şang'' sesi.

ŞAHA

Balık tutmakta kullanılan, üç ağaç arasına geçirilmiş ağ. Çocukların oyunda kullandıkları iri aşık.

ŞANS

Mantıkla açıklanamayan birtakım rastlantısal olayların nedeni olan güç, baht, talih, felek. Bir kimsenin bilgi ve emeğinden çok rastlantı sonucu elde ettiği elverişli durum. Bir olayın olabilirliği.