Sonu IVMAK ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ıvmak" olan, toplam 6 adet kelime bulunmaktadır. Sonu ıvmak ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında ıvmak olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ıvmak olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

6 harfli kelimeler

CIVMAK, ÇIVMAK, KIVMAK, SIVMAK, YIVMAK

5 harfli kelimeler

IVMAK

Bazı kelimelerin anlamları

IVMAK

Acele etmek.

YIVMAK

Yığmak.

KIVMAK

Koşmak.

CIVMAK

Hızla giden bir şey bir yere çarpıp yön değiştirmek, sekmek, sapmak, inhiraf etmek. Sapmak, yol değiştirmek, amaçtan şaşmak, çavmak.

SIVMAK

Sığmak.

ÇIVMAK

Atlamak, sıçramak, zıplamak. Hızla giden bir şey bir yere çarpıp yön değiştirmek, sekmek, çavmak, sapmak, inhiraf etmek. Atlamak, sıçramak, fırlamak. Kaçmak. (hayvanlar). Hayvan yoldan çıkmak. Atılan mermi hedeften aşmak. Yıldız kaymak. Bir yere atılan taş düz olarak gitmek. Ağaç, filiz vermek. Sallanmak: İlkbaharda bahçelerde salıngaç yapıp çıvmak çok hoş olur. Dikine uzanmak.

  -   -   -  

Anlamında IVMAK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde IVMAK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÇAVMAK

Güneş doğmak. Dağılıp yayılmak, saçılmak. Cıvmak.

CIVMA

Cıvmak işi.

ÇIVMA

Çıvmak işi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük