IRO ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ıro" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. ıro ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ıro ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ıro olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

IRO

Gökkuşağı.

  -   -   -  

Anlamında IRO bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde IRO geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SEYDİLİ

Elâzığ şehri, Palu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. İçel şehrinde, Kırobası bucağına bağlı bir bölge.

AYAŞTÜRKMENLİ

İçel şehrinde, Kırobası bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KARGALIK

Saz, hasırotu. Antalya kenti, Korkuteli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Yozgat kenti, Sarıkaya ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KOCAOLUK

İçel şehri, Kırobası nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

GİYDİRİCİLİK

Giydiricinin yaptığı iş, gardıropçuluk.

KIRO

Eşek yavrusu, sıpa. Ulan : Kıro, Hasan buraya gel.

ŞAHMURLU

İçel şehri, Kırobası bucağına bağlı bir yer.

TERSİNELEME

(Söz sanatı terimi) Düşündüğünü, alay maksadiyle ve alay olduğunu belli edecek şekilde, tersine bir ifade ile anlatma. Tembellik eden birine: Maşallah siz hiç boş duramıyorsunuz demek gibi (TERSİNELİ, Ironique).

KOĞALIK

Hasırotu yetişen yer ya da bataklık. Hasır otu denilen ve hasır örmeğe yarayah bir saz.

KICAKÖY

İçel ilinde, Kırobası bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

GİYDİRİCİ

Stüdyolarda oyuncuların giyimine yardım eden kimse, gardıropçu. Oyuncuların giysilerini giydiren kimse, gardıropçu.

KAVAKKÖY

Ağrı ili, Murat bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehri, Beydili nahiyesine bağlı bir yer. Ankara şehrinde, Haymana ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, Kumluca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Artvin şehri, Arhavi belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ili, Dursunbey ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Burdur ili, Yeşilova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Çanakkale ilinde, Bolayır nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çankırı ilinde, Bayramören ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çankırı şehrinde, Yapraklı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Çorum kenti, İskilip belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Denizli şehri, Çivril ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Elâzığ şehrinde, Gözeli bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Elâzığ kenti, Kovancılar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir ili, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Isparta kenti, Keçiborlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. İçel ilinde, Kırobası nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu ili, Boyalı bucağına bağlı bir bölge. Kastamonu ilinde, Hanönü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kayseri ili, Kaynar bucağına bağlı bir yer. Kayseri ili, Yeşilhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırıkkale ilinde, Delice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya şehri, Seydişehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Malatya kenti, Darende belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Muğla kenti, Yatağan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas kenti, Akçakışla nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas şehri, Akıncılar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas ili, Gürün belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KIZILGEÇİT

İçel kenti, Kırobası nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

PU

Başörtüsü. Hasırotunun tepesindeki pamuğumsu öğe. Plütonyum elementinin simgesi.

SARIAYDIN

İçel kenti, Kırobası bucağına bağlı bir bölge.

CAMBAZLI

İçel ili, Kırobası nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehrinde, Tire ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa şehrinde, Ahmetli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

YEĞENLİ

Bartın şehri, Kozcağız nahiyesine bağlı bir yer. Giresun ili, Görele ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İçel ili, Kırobası bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir şehrinde, Gökçen nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.