Sonu I ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ı" olan 7 harfli toplam 2325 adet kelime bulundu. Sonu ı harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ı harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ı harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HAMAMLI

Artvin ili, Ortaköy nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir şehri, Erdek ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ilinde, Şevketiye nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bursa ili, İnegöl belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Karabük ili, Eskipazar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kars şehrinde, Sarıkamış ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Niğde şehri. Sinop ilinde, Türkeli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

PALANNI

Giyimi düzensiz ve dağınık. Çok eski giysi.

MATARLI

Manisa kenti, Alaşehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

MAVNACI

Mavna işleten kimse.

ÇOMAKLI

Antalya kenti, Bozova bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ilinde, Çan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kayseri ili, Develi belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Hatip bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Van şehri, Erçek bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

NOVATCI

Nöbetçi.

SAÇAKLI

Saçağı olan.

BAKIŞLI

Tokat ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

GÖKTAŞI

Çok seyrek de olsa, yeryüzüne düşebilen akan yıdız parçası, bk. akan yıldız. Uzaydan gelen ve yerin uçunyuvarına girince sürtünme yüzünden akkorlaşan kütle. Gökyüzünden Yer'e düşen her çeşit taş. Gökten yeryüzüne düşen taş ya da madensel bir cisim.

AYRIKLI

Ayrı tutulmuş, benzerlerine uymayan, kural dışı olan, istisnai.

ŞAMDARI

Mısır.

HIYIRTI

Tavandan dökülen toprak sesi.

ÇALIKSI

Çabuk çabuk ve delice.

YAPDIGI

Yaptığı.

İHBARCI

Haber veren, bildiren kimse. Muhbir.

İSAHACI

Çorum şehri, Alaca belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

TOKAÇLI

Bitlis şehrinde, Küçüksu bucağına bağlı bir yer. Gaziantep ilinde, Yavuzeli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Hatay ilinde, Altınözü ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

SAÇINDI

Serpinti.

VIYVIYI

İvecenlik, kaygı, tasa.

BOZMACI

Eski şeyleri alıp bozarak parça parça satan kimse.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük