Sonu Ü ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ü" olan 8 harfli toplam 369 adet kelime bulundu. Sonu ü harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ü harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ü harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

GÖYNÜKLÜ

Gönül yakıcı, acıklı, yanık, tesirli, suzişli. Bağrı yanık. Bursa kenti, Mudanya belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

GÜLDÜRGÜ

Deve ve koyunlara takılan büyük çan.

MENTOLLÜ

İçinde mentol bulunan.

ELMADÜZÜ

Bingöl ili, Adaklı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Erzurum şehrinde, Oltu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

PAŞADÜZÜ

Tunceli şehrinde, Ovacık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

BÜRCÜKLÜ

Havuç.

BELENÖZÜ

Kilis şehrinde, Polateli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

PINARÖNÜ

Denizli şehrinde, Beyağaç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzincan şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Karaman şehrinde, Ermenek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Şırnak şehri, Silopi ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Zonguldak kenti, Devrek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

GULÜGULÜ

Hindi.

TAPDÜŞTÜ

Bıktırıncaya dek gelen, arsız, yüzsüz.

KAŞKOLLÜ

Kaşkolü olan.

KUYRÖĞLÜ

Akrep.

MASAÜSTÜ

Bilgisayar açıldığında klasör, program vb. simgeler ile genel görüntülerin yer aldığı çalışma ortamı.

GERENÖZÜ

Bolu şehri, Seben ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KALEYÜZÜ

Adana şehri, Mansurlu nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KÜLTÜRLÜ

Kültürü gelişmiş olan.

GÖTRÜMLÜ

Sabırlı tahammüllü kişi.

ŞÖRRÜKLÜ

Pasaklı.

SÖĞÜTÖNÜ

Çorum şehri, Mecitözü belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Siirt ilinde, Pervari ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

PİRDÖNDÜ

Koyun, keçi ve benzerleri hayvanların boynuna takılan kayıştaki ipin bağlandığı demir halka. Hayvanın boynuna bağlanan iplerin çözülmemesi için yapılan düğüm ve buna bağlı demir halka.