ÇATKÖY ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "çatköy" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. çatköy ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu çatköy ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde çatköy olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÇATKÖY

Ankara şehri, Çubuk ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Ardahan ili, Hanak ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Erzincan kenti, Çatalçam bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzincan şehri, Dutluca bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Hatay ilinde, Dörtyol ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Karaman ili, Ayrancı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehrinde, Küre belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya ili, Seydişehir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya ili, Çavdarhisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehri, Çamlıhemşin ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Siirt ili, Pervari ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sivas şehri, Deliktaş bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas şehri, Gemerek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat kenti, Reşadiye belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Tunceli şehrinde, Darıkent bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli kenti, Ovacık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük