Sonu ÇARİ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "çari" olan, toplam 3 adet kelime bulunmaktadır. Sonu çari ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında çari olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde çari olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÇARİ

Ekmek. Sığırların kuyruk kılı.

PEÇARİ

Tarla sınırını belirten çit.

UÇARİ

Havai; hiçbir şeyde karar kılmayan kimse.

  -   -   -  

Anlamında ÇARİ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ÇARİ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ARAKAHİ

Kuşlar (Aves) sınıfının, gökkuzgunumsular (Coraciiformes) takımının, tukangiller (Rhamphastidaê) familyasından, 44 cm kadar uzunlukla, madensel yeşil renkte, Brezilya'da yaşayan bir kuş türü. (Pteroglossus araçari), Gök-kuzgunumsular (Cora-ciiformes) takımının tukangiller (Rhamphastidae) familyasından bir kuş türü. Uzunluğu 44 cm. Madensel yeşil renktedir. Brezilyada yaşar.

TUKANGİLLER

Kuşlar (Aves) sınıfının, guguksular (Cuculiformes) takımının, ağaçkakanlar (Pici) alt takımından, gagaları çok iri, kanatları yuvarlak, kuyrukları büyük, ayakları tırmanmaya elverişli, Güney Amerika'da yaşayan, arakahi (Pteroglossus aracari), tukan (Rhamphastos toco) türleri iyi bilinen bir familya. (Rhamphastidae), arakahi (Pteroglossus araçari) iyi bilinen türleridir.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük