ÇARİ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "çari" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. çari ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu çari ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde çari olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÇARİ

Ekmek. Sığırların kuyruk kılı.

ÇARİÇE

Çarın karısına veya kadın çara verilen unvan.

  -   -   -  

Anlamında ÇARİ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ÇARİ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ARAKAHİ

Kuşlar (Aves) sınıfının, gökkuzgunumsular (Coraciiformes) takımının, tukangiller (Rhamphastidaê) familyasından, 44 cm kadar uzunlukla, madensel yeşil renkte, Brezilya'da yaşayan bir kuş türü. (Pteroglossus araçari), Gök-kuzgunumsular (Cora-ciiformes) takımının tukangiller (Rhamphastidae) familyasından bir kuş türü. Uzunluğu 44 cm. Madensel yeşil renktedir. Brezilyada yaşar.

TUKANGİLLER

Kuşlar (Aves) sınıfının, guguksular (Cuculiformes) takımının, ağaçkakanlar (Pici) alt takımından, gagaları çok iri, kanatları yuvarlak, kuyrukları büyük, ayakları tırmanmaya elverişli, Güney Amerika'da yaşayan, arakahi (Pteroglossus aracari), tukan (Rhamphastos toco) türleri iyi bilinen bir familya. (Rhamphastidae), arakahi (Pteroglossus araçari) iyi bilinen türleridir.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük