Sonu Ç ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ç" olan 7 harfli toplam 327 adet kelime bulundu. Sonu ç harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ç harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ç harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

İLANGEÇ

Yengeç.

ALANBAÇ

Yüksek alev, çalı, ot ateşi.

IRANGIÇ

Süs, gösteriş.

UTANGAÇ

Bir topluluk içinde gereken güven ve cesareti kendinde bulamayan, rahat konuşamayan ve rahat davranamayan, sıkılgan, mahcup.

SAHARİÇ

Yağ tavası. İnce doğranmış soğanı yağda kavurarak yapılan yemek.

BİSLAAÇ

Saçta yufka ekmeği çevirmeye yarayan tahta aygıt.

BEDELİÇ

Taşlı, killi ve kireçli toprak tabakası.

GÖKTUNÇ

Sağlam karakterli olan kimse.

BÜKÜMEÇ

Dönemeç.

BİSLEEÇ

Saçta yufka ekmeği çevirmeye yarayan tahta aygıt.

ARDANUÇ

Artvin iline bağlı ilçelerden biri.

DORABUÇ

Tostoparlak, şişman.

KARAKOÇ

Delikanlı, yiğit esmer kimse. Adıyaman şehri, Bağpınar nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehrinde, Pazaryolu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ili, Keşap ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kırıkkale kenti, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Muş şehri, Aktuzla nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas şehri, Direkli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Van ili, Erçek nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Van ilinde, Güzelsu nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak ili, Saltukova bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

YIKAMAÇ

Fotokopi makinelerinde veya fotoğraf basımı işinde kullanılan yıkama aleti.

SORAĞAÇ

Bebeklere, tülbent içine tatlı konularak yapılan emzik.

AKITMAÇ

Deve yeni doğurduğu zaman alınan sütüne un katılarak yapılan yemek. Hayvanların alnından burnuna doğru uzanan beyaz leke. Saç üzerinde pişirilen yumurtalı hamur yemeği. Sulu, su kıvamında, cıvık.

BİGADİÇ

Balıkesir iline bağlı ilçelerden biri.

KURTMEÇ

Çitlenbik ağacının yenen sürgünleri.

TOMALIÇ

Tümsek, tepe.

İLANKAÇ

Dönemeçli yol.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük