Ç ile başlayan 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ç" olan, 8 harfli toplam 1165 adet kelime bulunmaktadır. ç harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ç harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ç harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÇIRAKLIK

Çırak olma durumu, yamaklık. Çırakların çalıştığı yer. Çırağa verilen ücret. Çırağın yaptığı iş.

ÇAVUŞKÖY

Ağrı şehri, Patnos belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Amasya şehrinde, Doğantepe bucağına bağlı bir bölge. Amasya ilinde, Gümüşhacıköy ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara şehrinde, Şereflikoçhisar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Antalya şehri, Kumluca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Antalya kenti, Manavgat ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir kenti, Manyas ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Bartın kenti, Ulus ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bilecik ili, Yarhisar nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa ilinde, Devecikonağı nahiyesine bağlı bir yer. Bursa kenti, İnegöl belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bursa şehrinde, Karacabey ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale kenti, Bayramiç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale kenti, Biga belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale kenti, Lâpseki belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çorum şehrinde, Sungurlu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Edirne şehrinde, Enez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzincan şehri, Akarsu nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum şehrinde, Karayazı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Menemen ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Karaman kenti, Ermenek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu ili, Boyalı nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu ili, Pınarbaşı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kırklareli ilinde, Babaeski ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Kırklareli ili, Vize ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şırnak şehri, Dicle nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tekirdağ ilinde, Malkara ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ÇIMITLIK

Çok sıcak hava.

ÇIŞKIMAK

Oyunda mızıkçılık etmek.

ÇATAPATA

Dövmek (hk.).

ÇAKIRÖZÜ

Afyon şehrinde, Şuhut belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ÇEMİRMEK

Kolunu veya paçalarını sıvamak, eteğini toplamak.

ÇAMYURDU

Adıyaman şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bolu kenti, Mudurnu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ÇÖMELMEK

Dizlerini bükerek topukları üzerine oturmak.

ÇILINGIZ

Arık, cılız.

ÇINLAMAK

"Çın" diye ses çıkarmak. Yankı vermek.

ÇARŞISIZ

Çarşısı olmayan.

ÇÖYELMEK

Köpek arka ayağı üzerine oturmak.

ÇIĞIRDIK

Kara gürgen. Zeytin ağaçlarının çiçek açacağı zaman çıkardığı tomurcuk.

ÇELİBAŞI

Kötü bir işte öncü, elebaşı olan kişi.

ÇÜRÜKSÜZ

Çürüğü olmayan.

ÇALTAYAK

Güreşte ayakla yapılan bir oyun.

ÇOMLAMAK

Biriktirmek, toplamak, yanyana getirmek.

ÇİLDİRİK

Zayıf. Şişman.

ÇÖZÜMLER

Analiz yapan cihaz, aygıt veya organ, analizör.