ÇI ile başlayan 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "çı" olan, 4 harfli toplam 21 adet kelime bulunmaktadır. çı ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu çı ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde çı olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÇIHI

Çıkın, torbacık, bohçacık.

ÇIBI

Köpekleri kovalama ünlemi.

ÇITA

Düzgün biçilmiş uzun ve ensiz tahta.

ÇIBA

Zayıf, ince ve küçük.

ÇIRI

Çıra.

ÇIYA

Kıvılcım.

ÇIDA

Süngü, mızrak.

ÇIMA

Halat ucu.

ÇILM

Sümük.

ÇIĞA

Yumurtasından havyar yapılmış olan bir tür mersin balığı (Acipenser ruthenus). Horoz, cennet kuşu vb. kuşların kuyruğundaki tüylerden en uzun ve gösterişli olanı.

ÇITI

Anahtar, asma kilit. Çıtçıt. Mısır patlatmak için kullanılan bir tava. Sonbaharda toplanan meyve ve sebzenin ağaç dallarına ve bitki köklerine bağlanarak çatılmış şekli. 2 Kabuğu soyulmuş ve 5-10 tanesi bir arada bağlanmış mısır.

ÇIKA

Kız çocuğu. Yaramaz çocuk.

ÇIĞU

Çığırış, çığlık, haykırma.

ÇIRT

Kümes hayvanları ve kuş gübresi.

ÇIKI

Çıkın.

ÇIRK

Sade, arı, yalnız. Sigara zifiri.

ÇIĞI

Pencere kafesi. Anne. Hediye paketi. Düdük yapılan kamış: Bu çığı çok güzel düdük olur. Karlı yerlerde kürekle açılan yol. Kazan ve tavaların üstünü örtmek için uygun boy ve çaptaki kamış ya da değneklerin yanyana bağlanmaları ile yapılmış örtü. (Gönenköy Isparta).

ÇILK

Sade, arı, yalnız. Bozuk, çürük, kokmuş.

ÇILH

Bozuk, çürük, kokmuş.

ÇINA

Dirsek.